SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Telewizja Republika chce nadawać na multipleksie naziemnym

Telewizja Republika chce wziąć udział w konkursie na nadawanie na ósmym multipleksie naziemnej telewizji cyfrowej.  - To szansa na większy rozwój - mówi Wirtualnemedia.pl Radosław Dobrzyński, dyrektor generalny stacji. Prowadzi ona też rozmowy z inwestorami, mającymi wesprzeć jej działalność.

Article

Obecnie informacyjno-publicystyczna Telewizja Republika dostępna jest w sieciach kablowych i na platformach cyfrowych, docierając do ok. 35 proc. gospodarstw domowych w Polsce. To zasięg niższy od tego, które mają konkurencyjne stacje jak TVN24 czy Polsat News, do których dostęp ma 55-60 proc. gospodarstw. - Proces budowy dystrybucji kablowo-satelitarnej trwa długo - przyznaje Dobrzyński.

Stacja chciałaby znacznie zwiększyć zasięg, wchodząc do oferty naziemnej telewizji cyfrowej, którą każdy Polak może odbierać bezpłatnie. Mogłaby wtedy podjąć bezpośrednią konkurencję z TVP Info. - Cechy demograficzne naszej grupy docelowej bardziej odpowiadają otwartej dystrybucji kanału - podkreśla Dobrzyński.

Dyrektor generalny TV Republika ujawnia też, że zmianę sposobu dystrybucji stacji sugerują inwestorzy, którzy zainteresowani są wsparciem kanału. - Nie stawiają tego jako warunek obligatoryjny, ale widzą to jako szansę na większą ekspansję - mówi Radosław Dobrzyński. - Dużo łatwiej byłoby im wówczas zainwestować w program stacji, jakość techniczną emisji czy promocję - dodaje.

Obecnie TV Republika prowadzi zaawansowane rozmowy z czterema inwestorami: dwoma z Polski i dwoma z zagranicy, z tymże jedna z firm z zagranicy już zainwestowała w stację. Dobrzyński nie ujawnia nazw tych podmiotów.

Stacja nadając w ofercie kablówek i platform satelitarnych otrzymuje od nich opłaty licencyjne. Gdy trafi do bezpłatnego multipleksu ta możliwość jednak zniknie. - Uważam, że przy dystrybucji naziemnej nasze udziały będą na tyle duże, że z powodzeniem utrzymamy się z reklam - mówi Dobrzyński, podkreślając, ze wpływy od operatorów nie są wiodącym źródłem przychodów TV Republika. Za sprzedaż reklam w kanale odpowiada Polsat Media.

Droga do ewentualnego pojawiania się Telewizji Republika na MUX-8 jest jeszcze daleka, bo Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji nie ogłosiła jeszcze konkursu na tematykę stacji, które mają tam nadawać. Na razie trwają konsultacje - regulator chce dowiedzieć się jakie kanały powinny trafić na MUX-8. TV Republika zachęca swoim widzów do udziału w nich i zasugerowania Krajowej Radzie, że to właśnie ta stacja powinna nadawać w ramach ósmego multipleksu. Równolegle trwa też konkurs na operatora MUX-8 (dowiedz się więcej).

Jak informowaliśmy kilka dni temu, w marcu br. TV Republika miała średnio 0,1 proc. udziału w rynku telewizyjnym. To najsłabszy wynik miesięczny od początku roku. Zdaniem Radosława Dobrzyńskiego wynika to m.in. z tego, że w marcu duże stacje wprowadzają swoje ramówki. Dodaje też, że w efekcie  zmian w panelu Nielsen Audience Measurement, wprowadzonych od stycznia br., lepszą pozycję niż wcześniej mają w nim stacje nadające w naziemnej telewizji cyfrowej.

 - Pracujemy nad zmianami w ramówce TV Republika. Nastąpią one w maju - zdradza Dobrzyński. Stacja chce obniżyć koszty operacyjne oraz pozyskać nowe źródła przychodów. O szczegółach dyrektor generalny stacji nie chce jeszcze mówić.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Telewizja Republika chce nadawać na multipleksie naziemnym

35 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
YKK
Jak na razie to mają jeden mikrofon i toaletę wspólna z super marketem. Może jednak więcej pokory.
odpowiedź
User
gaz
Mają tupet. 0,1 oglądalności i chcemy do naziemnej. Zasięg wcale nie taki mały i co? I nic? Najchętniej to by przymusowo kazali to oglądać, bo przecież w ich mniemaniu, 99, 9 proc. społeczeństwa poza ich zasięgiem, to bezwolna masa do reedukacji. Zwiększcie oglądalność w ramach zasięgu misiaczki. Nie potraficie, to do roboty, którą opanowaliście perfekcyjnie - promowanie pis. Jak Jarek dojdzie do władzy, to podziękuje.
odpowiedź
User
Linn
Może i mają jeden mikrofon, ale mają też inne informacje niż Tvn24, Info i Polsat. Inny zestaw rozmówców. Warto inwestować w różnorodność.
odpowiedź