SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Telewizja Republika: ponad milion zł od inwestorów, będą zmiany w ramówce i radzie nadzorczej

Grupa, w której są m.in. Tomasz Sakiewicz i podmioty ze Strefy Wolnego Słowa, kupi nowe udziały Telewizji Republika, wydając na to minimum milion złotych. W efekcie będzie mieć jej pakiet kontrolny. Nastąpią też duże zmiany w ramówce i radzie nadzorczej firmy.

Tomasz Sakiewicz, redaktor naczelny „Gazety Polskiej” i „Gazety Polskiej Codziennie”, wiceprezes Telewizji Republika Article

W piątek zarząd Telewizji Republika poinformował w komunikacie, że „wyraził zgodę na utworzenie nowej grupy inwestorów, która obejmuje kontrolny pakiet akcji spółki w celu jej dokapitalizowania i ustabilizowania struktury własnościowej”.

Wiceprezes stacji Tomasz Sakiewicz przekazał portalowi Wirtualnemedia.pl, że w tej grupie inwestorów jest on, firmy ze Strefy Wolnego Słowa (obejmującej „Gazetę Polską”, „Gazetę Polską Codziennie”, „Nowe Państwo” i Niezalezna.pl), a także jeden z dotychczasowych udziałowców i jeden nowy (Sakiewicz nie podał ich nazwisk, uzasadniając, że nie zgodzili się na to).

- Wartość nowych udziałów wyniesie na pewno więcej niż milion złotych. Na część dokapitalizowania mamy już zgodę walnego zgromadzenia udziałowców - poinformował Sakiewicz. - Docelowo chcemy, żeby grupa, która obecnie zdecydowała się dokapitalizować Telewizję Republika, miała większość udziałów stacji. Sam dokupiłem udziały, bo widzę perspektywę zysków firmy w przyszłości - dodał.

W związku z podwyższeniem kapitału na najbliższym walnym zgromadzeniu akcjonariuszy TV Republika przeprowadzone zostaną zmiany w radzie nadzorczej. - Jej dotychczasowy skład jest już archaiczny, nie odzwierciedla obecnej struktury akcjonariatu spółki - uzasadnia Tomasz Sakiewicz.

Stacja zapowiada też wprowadzenie we wrześniu br. gruntownie zmienionej ramówki. W ostatnich tygodniach zaczęto emitować programy „Pod przykryciem” współprowadzony przez posłankę PiS Joannę Lichocką i „Geopolityczny tygiel” Jerzego Targalskiego, a także „10.04.2010.FAKTY” omawiający prace podkomisji badającej katastrofę smoleńską. Z ramówki wypadł natomiast „12-ty Krok”, bo prowadzący go Rafał Porzeziński postanowił skupić się na pracy jako dyrektor radiowej Jedynki. Prawdopodobnie we wrześniu zacznie być pokazywany program Bartłomieja Misiewicza o obronności.

Od początku maja br. redaktor naczelną stacji jest Dorota Kania. - W ostatnich tygodniach Telewizja Republika znacznie zwiększyła oglądalność, co jest spowodowane m.in. pojawieniem się nowych programów oraz zmianami w kierownictwie redakcji - podkreśla stacja w komunikacie.

Według danych Nielsen Audience Measurement w kwietniu br. Telewizja Republika miała 0,09 proc. udziału w rynku oglądalności.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Telewizja Republika: ponad milion zł od inwestorów, będą zmiany w ramówce i radzie nadzorczej

22 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Lolo
Lepiej niech ktoś sprawdzi czy nie płynie tam państwowa kasa za pośrednictwem spółek-córek, spółek-matek, spółek-teściowych zarejestrowanych w Luksemburgu albo innych Seszelach. #dojna zmiana
56 32
odpowiedź
User
lubicz
Życzę tv Republika rozwoju i wejścia na DVB
42 53
odpowiedź
User
wentylatorek
TV Republika bardzo dobra telewizja! To nie jest telewizja dla lewaków, KODziarzy, ateistów niepatriotów, tych od Sorosa i tych z Czerskiej. To jest telewizja dla prawdziwych Polaków! Życzę TV Republika wszystkiego najlepszego, rozwoju, sukcesów w odKODowywaniu Polski i wejścia na multipleks DVB-T (najlepiej w wersji HD).
41 69
odpowiedź
User
Tomek
A jacy to ci prawdziwi Polacy? Tacy bez wlosow na glowie i z takim samym ilorazem inteligencji?
47 32
odpowiedź
User
Maciej konserwatywny
Zyczę TV Republika 100 lat!! I żeby była w DVB-T jako jedyna tv. Pozostałe można zlikwidować bo nie propagują wartości konserwatywnych i katolicyzmu. I żeby była nadawana w 8K i 3D. Żeby można było oglądać zabójstwo smoleńskie hologramach. I żeby p. Kania i p. Terlikowski prowadzili tę stację dożywotnie a potem dziedzicznie. I żeby oglądalność skoczyła do...1% wreszcie!!!!!
36 44
odpowiedź