SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Telewizje komercyjne mają ratować polską kulturę?

KRRiT chce zobowiązać nadawców telewizyjnych do wspierania rodzimej twórczości filmowej

KRRiT proponuje nowy zapis w koncesjach telewizyjnych, zobowiązujący nadawców do przeznaczania nie mniej niż 2 proc. przychodów na finansowanie produkcji w języku polskim. Propozycja takiego zapisu, którą zgłoszono w czwartek, popierana przez większość członków Krajowej Rady, brzmi następująco:

"Koncesjonariusz jest obowiązany przeznaczyć w ciągu roku obrachunkowego nie mniej niż 2 procent wysokości rocznych przychodów, uzyskiwanych w związku z wykonywaniem koncesji, na finansowanie produkcji europejskich filmów fabularnych, filmów dokumentalnych i animowanych, wytworzonych pierwotnie w języku polskim. Wymóg ten uważa się za spełniony, jeśli nadawca i podmiot z nim powiązany gospodarczo, dokona nakładów tej wysokości na produkcje filmów, których jest producentem lub współproducentem."

Powyższą propozycję Przewodnicząca Krajowej Rady przekaże do konsultacji nadawcom, organizacjom twórczym i producenckim.

O nową koncesję ubiega się obecnie Polsat i TVN. W końcu grudnia 2004 r. koncesja kończy się także Telewizji Niepokalanów Puls.
Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Telewizje komercyjne mają ratować polską kulturę?

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl