SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Time Inc. sprzedaje drukowane reklamy na platformie programmatic buying

Amerykańskie wydawnictwo prasowe Time Inc. rozpoczęło automatyczną sprzedaż reklam w drukowanych magazynach. - Wprowadzenie programmatic buying nie będzie oznaczało zwolnień ludzi w naszych działach reklamy - zastrzega Andy Blau, wiceprezes Time Inc.

Article

System automatycznej sprzedaży reklam za pomocą systemu komputerowego dotyczy czterech drukowanych tytułów wydawanych przez amerykańskiego wydawcę -  „People”, „Time”, „Sports Illustrated” i „InSyle”.

Pierwszą marką, która zdecydowała się kupić reklamy sprzedawane automatycznie jest Target.

System programmatic buying znany był dotąd przede wszystkim z segmentu reklamy cyfrowej, gdzie robi coraz większą karierę. Według prognoz firmy analitycznej eMarketer w 2015 r. na reklamy w systemie programmatic zostanie przeznaczonych w USA ponad 15 mld dol., co stanowi 55 proc. wszystkich wydatków na reklamę cyfrową na tym rynku.

Platformę Print-Programmatic przygotowała dla Time Inc. firma MediaMath, i ma ona przypominać rozwiązanie stosowane już przez tego wydawcę do sprzedaży reklam cyfrowych. Agencje zajmujące się zakupem mediów mogą wybrać kategorię odbiorców, do których chcą dotrzeć - do dyspozycji mają takie segmenty jak dobra luksusowe, kobiety, mężczyźni, lifestyle czy biznes i finanse. Kierownictwo Time Inc. zapowiada, że w przyszłości zwiększy liczbę tych kategorii. Reklamodawcy nie wiedzą w którym z tytułów wydawnictwa pojawią się reklamy, ich dobór ma być kierowany wspomnianymi wcześniej preferencjami. Osadzenie reklamy w konkretnym miejscu publikowanego artykułu może wymagać dodatkowych negocjacji, jak zaznaczają pracownicy Time Inc.

Andy Blau, wiceprezes Time Inc. zaznacza, że w systemie Print-Programmatic może się okazać, że 65-letni czytelnik magazynu „People” otrzyma pismo z innym zestawem reklam niż odbiorca tego samego tytułu, który ma lat 35. Przy okazji Blau zastrzega, że wprowadzenie przez wydawnictwo automatycznej sprzedaży reklam nie stanowi zagrożenia dla pracowników. - Wprowadzenie programmatic buyingu do drukowanych wersji magazynów nie pociągnie za sobą zwolnień w naszych działach reklamy - zaznacza Blau. - Wciąż są bowiem obszary, w których działania wysokiej klasy specjalistów są nie do zastąpienia.

Dołącz do dyskusji: Time Inc. sprzedaje drukowane reklamy na platformie programmatic buying

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl