SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Tomasz Lis o Hienie Roku: SDP to SDPiS, są smutni w bolesnej przewidywalności

- SDP ze względu na to, że jest partyjną przybudówką, powinna zmienić nazwę na SDPiS - ocenił Tomasz Lis, redaktor naczelny „Newsweeka Polska”, komentując swoją nominację do tytułu Hieny Roku.

Tomasz Lis o Hienie Roku: SDP to SDPiS, są smutni w bolesnej przewidywalności

Tomasz Lis został nominowany przez zarząd główny Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich do tytułu Hieny Roku 2013 za okładkę „Newsweeka” sprzed miesiąca pokazującą księdza i małego chłopca w pozie sugerującej seks oralny (przeczytaj więcej i zobacz tę okładkę). Pytany przez „Gazetę Wyborczą” o komentarz do tej nominacji, Lis stwierdził: „Przyjmuję to z pełnym spokojem, a nawet niejakim rozczuleniem. Oni są tacy smutni w swej bolesnej przewidywalności”. Ponadto ocenił, że SDP „ze względu na to, że jest partyjną przybudówką, powinna zmienić nazwę na SDPiS”.

Co ciekawe, Tomasz Lis w sierpniu ub.r. prowokacyjnie prosił SDP o przyznanie mu Hieny Roku, komentując nominowanie do tego tytułu dziennikarza „Newsweeka” Cezarego Łazarewicza za artykuł o ojcu Jarosława i Lecha Kaczyńskich. „Mnie ‘hiena’ nawet całkiem ubawi. Mam tylko prośbę do szefa SDP, organizacji przejętej przez PiS-owskich agitatorów, jedną, wielką prośbę. Jak już mi ‘hienę’ przyznacie, to ogłoście to wcześniej, bo chcę ją odebrać osobiście. Wy na mój widok, jak wasi wychowankowie pobuczycie, ja - niech każdy ma frajdę - powiem Wam co o was myślę. Prosto w oczy” - pisał wtedy Lis, określając SDP mianem KC PiS (przeczytaj więcej).

Ostatecznie Hienę Roku za ub.r. przyznano Kubie Wojewódzkiemu i Michałowi Figurskiemu za radiowe żarty o Ukrainkach pracujących w Polsce (więcej na ten temat).

Z danych ZKDP wynika, że średnia sprzedaż ogółem „Newsweeka” w styczniu 2013 roku wyniosła 124 997 egz. (więcej na ten temat).

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Tomasz Lis o Hienie Roku: SDP to SDPiS, są smutni w bolesnej przewidywalności

27 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
analityk
Lis szuka dna. Okazuje się, że dno dla lizusa władzy wciąż przesuwa się w dół i Lis musi staczać się jeszcze niżej. Niestety poza prowokacyjnymi okładkami, epatowaniem tematyką zarezerwowaną dotąd dla brukowców trudno o nowe pomysły. Ale zawsze na koniec można zostać jeszcze rzecznikiem rządu...
odpowiedź
User
kol
Paranoik , wszedzie widzi PiS zamiast przyznać że jest szmatą dziennikarską..
odpowiedź
User
Yogidługonogi
Niech ktoś wyjaśni, dlaczego facet, który pisze o obrzydliwym, ale śladowym (ok. 2% przypadków) procencie zjawiska, jakim jest pedofilia wśród księży, zupełnie przemilcza największy dramat dzieci (98% przypadków): pedofilię w domu i w szkole. Ja wiem, dlaczego: bo to NIEDOCHODOWE. Los dzieci ma głęboko w d.... Kasa, misie, WASZA KASA to jego hobby!
odpowiedź