SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Totalizator Sportowy wypłacił 155 mln zł dywidendy za 2004 r.

Totalizator Sportowy poinformował, że zgromadzenie wspólników spółki zatwierdziło jej sprawozdanie finansowe za 2004 r.

Skarb Państwa pobrał dywidendę w kwocie 155 mln zł. W ostatnich 3 latach Skarb otrzymał spółki ponad 456 mln zł samej dywidendy.

W 2004 r. Totalizator Sportowy Sp. z o.o. osiągnął ponad 2,6 mld zł przychodów. Wzrosły one o 5,1 proc. w porównaniu z osiągniętymi rok wcześniej. Zysk spółki wzrósł o ok. 7 proc. do 187,3 mln zł.

Totalizator Sportowy podkreśla, że poprawiła wyniki mimo znacznych kosztów związanych z rozwojem sieci sprzedaży i wymianą lottomatów. Sieć sprzedaży spółki wzrosła w latach 2002-2004 o ponad 170 proc., co pozwoliło na utworzenie ponad 6 tys. nowych i dodatkowych miejsc pracy.

- Spółka nadal utrzymuje ponad 53 proc. udział w rynku hazardu i dostarcza ponad 67 proc. podatków związanych z rynkiem hazardu (podatek od gier i loterii ) – głosi komunikat Totalizatora Sportowego.

Spółka informuje, że Totalizator Sportowy Sp. z o.o, mając kapitał zakładowy w wysokości 115 mln zł, został wyceniony przez niezależnych ekspertów na kwotę 2,3 mld zł.

Totalizator Sportowy zwraca uwagę, że odprowadza coraz więcej środków tytułem dopłaty na sport i kulturę do budżetu państwa. W 2004 r. było to ponad 601,6 mln zł, czyli o 16,5 proc. więcej niż rok wcześniej.

- Łącznie w 2004 r. Spółka odprowadziła do budżetu Państwa kwotę 1.175,1 mln zł tyt. dopłat do stawek, podatku od gier, podatku dochodowego i innych obciążeń. W porównaniu do analogicznego okresu roku ubiegłego kwota ta uległa zwiększeniu o 6,9 proc. – informuje Totalizator Sportowy.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Totalizator Sportowy wypłacił 155 mln zł dywidendy za 2004 r.

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl