SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

TP SA proponuje 21 maja jako dzień ustalenia prawa do dywidendy

Zarząd spółki Telekomunikacja Polska (TP SA) zaproponuje walnemu zgromadzeniu akcjonariuszy 21 maja jako dzień ustalenia prawa do dywidendy o 11 czerwca jako dzień wypłaty, wynika z czwartkowego komunikatu spółki.

TP SA proponuje 21 maja jako dzień ustalenia prawa do dywidendy

Wcześniej zarząd poinformował, że zarekomenduje przeznaczenie na dywidendę 2,053 mld zł z zysku za 2007 r., co oznacza wypłatę w wysokości 1,5 zł za akcję. Zarząd chce też kontynuować wykup akcji firmy.

Narastająco w I-IV kw. 2007 roku grupa TP SA miała 2,273 mld zł skonsolidowanego zysku netto przypisanego akcjonariuszom jednostki dominującej.

Z zysku za 2006 rok na dywidendę przeznaczono 1,96 mld zł (wobec 1,40 mld zł rok wcześniej) plus 700 mln zł - na buy-back. W tym roku firma przeznaczy na wykup własnych akcji również do 700 mln zł.

Pod koniec stycznia prezes spółki Maciej Witucki zapowiedział, że spółka przeznaczy 2,05 mld zł na dywidendę, ale zaznaczył że w kolejnych latach dywidenda prawdopodobnie nie będzie już tak wysoka, grupa ma bowiem zamiar zwiększać wydatki inwestycyjne.

  • Więcej informacji:
  • TP SA
Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: TP SA proponuje 21 maja jako dzień ustalenia prawa do dywidendy

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl