SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

TP SA ukarana za Neostradę

Urząd Komunikacji Elektronicznej (UKE) nałożył na TP SA karę w wysokości 100.000 zł.

Kara została nałożona za nieprzedłożenie do zatwierdzenia projektu zmiany cennika świadczonych usług w zakresie promocji pn. "Startowa promocja neostrady tp".

Obecnie w zakresie obowiązku świadczenia usługi powszechnej TP SA przedkłada prezesowi UKE do zatwierdzenia projekty cenników usługi powszechnej lub ich zmiany, co najmniej 30 dni przed planowanym przez spółkę terminem wprowadzenia ich w życie.

"Z uwagi na fakt, iż jest to kolejne tego typu nie wywiązanie się przez TP z obowiązku przedkładania do akceptacji Prezesa UKE projektów cenników świadczonych usług lub ich zmian, wysokość kary ma na celu zdyscyplinowanie spółki w zakresie ciążących na niej ustawowych powinności względem Prezesa UKE" - podał regulator.

"Nieprzedkładanie przez TP cenników i regulaminów związanych z usługą neostrady, świadczoną we wspólnej ofercie z abonamentem telefonicznym, utrudnia w szczególności egzekwowanie obowiązków TP związanych z rozdzieleniem obu usług i ich kosztową orientacją oraz brakiem wzajemnego subsydiowania" - podano.

Dotychczas w zakresie cennika świadczonych usług TP nie dopełniła obowiązku przedłożenia cennika do zatwierdzenia prezesowi UKE w odniesieniu do cennika promocji pn. "Telefon do planu", co skutkowało nałożeniem przez prezesa UKE 22 sierpnia 2006 roku kary w wysokości 50.000 zł.

UKE podał jednocześnie, że 23 listopada prezes urzędu zgłosiła sprzeciw wobec przedłożonej przez TP SA propozycji zmiany cennika, polegającej na wdrożeniu nowego planu taryfowego pod nazwą "plan tp społeczny" oraz jednoczesnego wstrzymania sprzedaży planu tp socjalnego.

Planowany przez spółkę termin wdrożenia danej propozycji zmiany cennika przypadał na 1 stycznia 2007 roku.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: TP SA ukarana za Neostradę

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl