SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

TP wybiera Alcatela na dostawcę systemów DSL

Alcatel podpisał z TP, największym operatorem telekomunikacyjnym w Polsce, umowę ramową na dostawę i instalację platformy DSL w ramach wdrażania i rozwoju oferowanych przez TP usług dostępu szerokopasmowego.

Wartość kontraktu wynosi 6 mln EUR. Sprzęt zostanie zainstalowany do końca 2005 r.

W ramach kontraktu Alcatel dostarczy TP system 7301 ASAM ( Advanced Services Manager), który zwiększy przepływność sieci operatora i umożliwi oferowanie zaawansowanych usług. Oprócz podstawowego szybkiego dostępu do Internetu, pozwoli oferować zintegrowane usługi przesyłania danych, głosu i obrazu, takie jak strumieniowa transmisja wideo, transmisja typu broadcast video, wideo na żądanie, pobieranie plików muzycznych, gry interaktywne.
Rozwiązanie Alcatela umożliwia również rozszerzenie zasięgu świadczonych usług na słabiej zaludnione, odległe obszary wiejskie.

"O naszej przewadze nad konkurencją decyduje między innymi rozbudowana i efektywna infrastruktura sieciowa, gwarantująca wysoką jakość usług" - powiedział Konrad Kobylecki, Członek Zarządu ds. Techniki Telekomunikacji Polskiej. "TP odgrywa wiodącą rolę w budowaniu polskiego rynku internetowego. Naszym celem na najbliższą przyszłość jest przedstawienie klientom nowoczesnej oferty zintegrowanej, innowacyjnej i wartej swojej ceny. Po liberalizacji rynku i wejściu Polski do UE, mamy nadzieję zachować pozycję lidera, już jako operator z wyboru.

"Niedawne przystąpienie Polski do Unii Europejskiej wpływa na wzrost gospodarczy oraz wzrost popytu firm i gospodarstw domowych na usługi telekomunikacyjne" - dodał Michel Rahier, dyrektor działu sieci stacjonarnych Alcatela. Alcatel zamierza wspierać Telekomunikację Polską w zwiększaniu zakresu usług szerokopasmowych i ich zasięgu".

Alcatel jest liderem na światowym rynku technologii DSL - firma zainstalowała ponad 62 mln linii DSL. Rozwiązania szerokopasmowe Alcatela stanowią trzon sieci ponad 120 klientów.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: TP wybiera Alcatela na dostawcę systemów DSL

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl