SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Travelplanet.pl poprawia wyniki

Travelplanet miał 512,6 tys. zł zysku netto w II kw. 2006 r. wobec straty rok wcześniej.

Spółka Travelplanet miała 512,6 tys. zł zysku netto w II kw. 2006 roku wobec 405 tys. zł straty rok wcześniej, podała spółka w raporcie kwartalnym.

Zysk operacyjny wyniósł 497,7 tys. zł wobec 395 tys. zł straty rok wcześniej.

Przychody wyniosły 18,27 mln zł wobec 9,06 mln zł rok wcześniej.

Narastająco w I-II kw. 2006 roku spółka miała 411,8 tys. zł zysku wobec 669 tys. zł straty rok wcześniej przy obrotach odpowiednio 13,27 mln zł wobec 6,59 mln zł. 

- Najistotniejszą  informacją dla akcjonariuszy spółki jest to, że wraz z dynamicznym wzrostem naszej sprzedaży po raz pierwszy w historii spółki poprawiliśmy znacząco jej rentowność. Wzrosła ona głównie dzięki rosnącej skali biznesu, optymalizacji kluczowych procesów w spółce oraz zmianie modelu finansowania sieci sprzedaży. Zdecydowanie poprawiają się fundamenty spółki oraz szybko rośnie wydajność pracy -  podkreśla Prezes Travelplanet.pl Tomasz Moroz. Oznacza to realizację założeń, które spółka deklarowała na początku roku – poprawy poziomu zyskowności wraz z utrzymaniem wysokiej dynamiki wzrostu sprzedaży. W chwili obecnej z dużym optymizmem patrzymy na III kwartał, w którym  sprzedaż jest zwykle najwyższa, a nasze działania nakierowane na podniesienie efektywności operacyjnej będą kontynuowane.

- Sieć sprzedaży Travelplanet.pl stała się w bardzo krótkim czasie istotnym źródłem przychodów spółki. W chwili obecnej 1/3 sprzedaży całej grupy jest generowana przez Punkty Obsługi Klienta. Oceniamy bardzo pozytywnie ten projekt, zarówno pod względem generowanej sprzedaży, jak i rentowności. W chwili obecnej cała sieć,  na którą składa się w tej chwili 7POKów jest już rentowna. Skłania nas to do dynamicznej kontynuacji tego projektu i  uruchamiania kolejnych punktów. Jeszcze w tym miesiącu zamierzamy otworzyć pierwszy POK w Poznaniu, a później we Wrocławiu – komentuje Anna Chryplewicz Dyrektor Finansowy Travelplanet.pl.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Travelplanet.pl poprawia wyniki

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl