SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Trwa czas wzrostu sprzedaży

Drugi kwartał tego roku był czasem kontynuacji wysokiej sprzedaży komputerów

Duże zapotrzebowanie na sprzęt w Europie przełożyło się na globalny wzrost sprzedaży o 15%, podała firma IDC.

Między kwietniem a czerwcem tego roku sprzedano ok. 39,7 mln sztuk komputerów, czyli o około 1-2% więcej, niż pierwotnie zakładano. W regionie Europy, Środkowego Wschodu i Afryki wzrost sprzedaży wyniósł 20%. Lepsze niż zakładano wyniki osiągnięto także w Kanadzie i Ameryce Łacińskiej, co sprawiło że miniony kwartał był już piątym z kolei, w którym zanotowano dwucyfrowy wzrost sprzedaży. "Podaż w Europie, wspierana przez silną pozycję Euro i agresywna politykę promocyjną, była najsilniejszą siłą napędową sprzedaży w minionym kwartale” – powiedział Loren Loverde z IDC.

Także szczególnie w Europie widoczny był trend ku zakupom komputerów biurkowych, albowiem agresywna polityka cenowa sprzedawców skłaniała zarówno klientów indywidualnych jak i instytucjonalnych do rozbudowy posiadanego sprzętu. Wzrost sprzedaży laptopów, który globalnie wyniósł około 25%, w Europie był niższy niż w pierwszym kwartale.

Rynek amerykański prezentował się doskonale generalnie we wszystkich segmentach, a  prognozy na przyszłość są jak najbardziej optymistyczne. Z kolei w Japonii w drugim kwartale sprzedaż komputerów rosła, ale należy pamiętać że początek roku był w tym regionie słabszy a sprzedaż zmalała. Motorem napędowym dla regionu Azji i Pacyfiku były Chiny, gdzie większa sprzedaż przyczyniła się do zniwelowania słabszych wyników zanotowanych w Korei Południowej.

Wśród producentów komputerów największy wzrost (odpowiednio 22,5%, 15,4% i 17,5%) zanotowali zdecydowani liderzy rynku - Dell, HP i IBM. Również te trzy firmy zanotowały znaczący wzrost sprzedaży urządzeń przenośnych, gdzie wynik IBM-a w tym kwartale wynosi aż 30%.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Trwa czas wzrostu sprzedaży

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl