SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Trybuna atakuje Axel Springer

Na pierwszej stronie czwartkowej (22.03.07r.) Trybuny wielki artykuł "Rząd sponsorowany", "Axel Springer - "umysł zbiorowy'' polskiej prawicy".

Artykuł to wyzwanie rzucone PiS-owi i koncernowi Axel Springer, który wg. Trybuny aktywnie wspiera prawicę już nie tylko w Niemczech, ale także w Polsce. Tekst w „Trybunce” jest równie tendencyjny, jak niektóre teksty w gazetach po drugiej stronie barykady. Tendencyjność polega chociażby na tym, że brakuje w nim chociaż jednego komentarza z drugiej strony – nawet tak dla przyzwoitości. Żeby być sprawiedliwym, nie mogę pominąć trafnych spostrzeżeń lewicowego dziennika - pisze w swoim blogu Marcin Duma.

„Jarosław Kaczyński lubi promować się w mediach Springera. W ciągu ostatnich 8 miesięcy – czyli od chwili objęcia funkcji – udzielił „Faktowi”, „Dziennikowi” i „Newsweekowi” 25 wywiadów. Prawie nie ma tygodnia, by szef rządu nie pokazał się w którejś z gazet niemieckiego koncernu.” – media springerowskie rzeczywiście cieszą się sympatią PiS-u (jak się wydaje z wzajemnością). Jednak nie brakuje w nich także „połajanek”. Np. Newsweek przechodzi na pozycje krytyczne wobec PiS-u, chociaż Dziennik pozostaje bliżej władzy. Nie wpływają na to drobne incydenty, jak oskarżenie red. Roberta Zielińskiego o próbę skorumpowania stawiane przez ministra Surmacza, lub publikowane, niekiedy bezlitosne dla PiS-u, felietony Piotra Zatemby czy Cezarego Michalskiego.

Cały wpis tutaj - zapraszamy do dyskusji.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Trybuna atakuje Axel Springer

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl