SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Trzecia edycja Pracowni Umiejętności zakończona

Zakończyła się trzecia edycja ogólnopolskiego programu społecznego Pracownia Umiejętności. Program realizowany jest przez Polską Telefonię Cyfrową, Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce oraz 10 lokalnych organizacji pozarządowych.

Trzecia edycja Pracowni Umiejętności odbywała się w powiatach: ełckim, oleckim i gołdapskim (woj. Warmińsko-mazurskie), tczewskim (woj. Pomorskie), lubelskim i świdnickim (woj. Lubelskie), krośnieńskim (woj. Podkarpackie), białobrzeskim, ostrołęckim, płockim, radomskim i lipskim (woj. Mazowieckie) oraz w 4 gminach Masywu Śnieżnika (woj. Dolnośląskie). W ciągu roku młodzież zrealizowała 234 własne projekty odpowiadające jej pasjom oraz potrzebom społeczności lokalnej. 

W  realizację projektów bezpośrednio zaangażowanych było ponad 2 tysiące osób, a uczestniczyło w nich (jako widzowie spektakli, pokazów, wystaw, turniejów sportowych, happeningów) ponad 5 tysięcy osób. Dla 350 osób zorganizowane zostały warsztaty prowadzone przez profesjonalnych trenerów ze Stowarzyszenia „Tratwa” z Olsztyna oraz Stowarzyszenie Szkoła Liderów z Warszawy. Podczas warsztatów  młodzi ludzie uczyli się pracy w zespole, planowania i zasad komunikacji.

Celem Pracowni Umiejętności jest budowanie aktywnych postaw młodzieży oraz stworzenie młodym ludziom mieszkającym poza centrami kulturalno-edukacyjnymi szans na rozwój zainteresowań i umiejętności społecznych. Zasadą Pracowni Umiejętności jest to, że młodzi ludzie sami decydują o tym, czym chcą się zająć, co uważają za ciekawe, wartościowe i potrzebne w ich miejscowości. Dla przykładu: w Gołdapi (woj. warmińsko-mazurskie) młodzi wolontariusze razem z osobami niepełnosprawnymi uczestniczyli w warsztatach teatru cieni, a następnie wspólnie przygotowali spektakl. Przedstawienia oglądali mieszkańcy całej miejscowości.

W ciągu trzech lat realizacji programu w 39 powiatach z 9 województw dofinansowano realizację 655 projektów młodzieżowych kwotą prawie 950 tysięcy złotych. 

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Trzecia edycja Pracowni Umiejętności zakończona

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl