SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Trzy czwarte Europejczyków ufa gazetom

Ostatnie badania Międzynarodowego Stowarzyszenia Marketingu Mediów Informacyjnych (INMA) potwierdzają, że europejscy czytelnicy ciągle darzę treści z drukowanych gazet dużym zaufaniem.

Trzy czwarte Europejczyków ufa gazetom

Aż 75 procent ankietowanych zgadza się, że materiały zamieszczane w gazetach są wiarygodne. W przypadku publikacji uznanych marek swoje zaufanie potwierdza 83 procent badanych, zaś jeśli chodzi o tytułu kierowane do masowego odbiorcy, ciągle jest to 66 procent.

Ogółem 56 procent badanych twierdzi, że gazety odgrywają w ich życiu istotną rolę. Odpowiedź na to pytanie znacząco różniła się jednak zależnie od wieku. Rolę gazet doceniało 64 procent ankietowanych po 60 roku życia, przed 30 urodzinami natomiast 44 procent. Ponadto, wśród osób starszych 75 procent uważa czytanie gazety za dobrze spędzony czas. W grupie przed 30 rokiem życia potwierdza to 51 procent. Ogólnie 70 procent badanych twierdzi, że czas z gazetą jest dobrze spożytkowany.

74 procent badanych twierdzi, że gazety przysparzają im tematów do rozmowy. Połowa ankietowanych sięga po drukowane wydawnictwa ze względu na materiały niedostępne nigdzie indziej. Dotyczy to przede wszystkim czytelników prasy wyższego poziomu (62 procent). Odbiorcy masowych tytułów znacznie rzadziej sięgają po argument dotyczący jakości materiałów (38 procent).

Badanie INMA było przeprowadzone na 9 tysiącach osób z 10 europejskich krajów, czytających ponad 30 różnych gazet.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Trzy czwarte Europejczyków ufa gazetom

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl