SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Turniej "Rozbij Bank!" w portalu INTERIA.PL

Serwis i turniej powstały dzięki wsparciu Narodowego Banku Polskiego w ramach Programu Edukacji Ekonomicznej

Portal INTERIA.PL uruchomił turniej internetowy "Rozbij Bank!", będący częścią serwisu poświęconego promocji wiedzy o bankach i instytucjach finansowych. Serwis i turniej powstały dzięki wsparciu Narodowego Banku Polskiego w ramach Programu Edukacji Ekonomicznej.

Serwis kierowany jest głównie do młodzieży szkolnej i studentów, ale otwarty charakter witryny sprawia, że potencjalnymi jej odbiorcami są wszyscy użytkownicy Internetu. Celem serwisu i turnieju "Rozbij Bank!" jest zainteresowanie odwiedzających tematyką ekonomiczno-finansową, w szczególności bankową. Zadaniem serwisu jest również przybliżenie w niekonwencjonalny sposób roli banków i innych instytucji finansowych, przedstawienie tych instytucji jako niezbędnych, powszechnych i dbających o interes klienta uczestników obrotu gospodarczego oraz eliminowanie istniejących wśród ludzi stereotypów i uprzedzeń wobec sektora bankowego.

Serwis zawiera wiadomości na temat banków i działalności bankowej, przedstawione na tle ogólnych informacji o gospodarce rynkowej. Witryna omawia zasady funkcjonowania sektora finansowego, mówi o produktach i usługach bankowych, obrazuje podstawowe operacje bankowe dokonywane przez klientów indywidualnych, radzi jak wybrać odpowiedni dla siebie produkt spośród bogatej oferty rynkowej. Zainteresowani znajdą także w serwisie informacje o bankach w Polsce i w Europie, podstawowe wiadomości o roli NBP jako banku centralnego czy fakty na temat wspólnej waluty państw europejskiej Unii Gospodarczej i Walutowej, itp.

Odwiedzający serwis mogą sprawdzić swoją wiedzę o bankach i instytucjach finansowych w trakcie turnieju internetowego. W pierwszym etapie rozgrywki, który odbywa się od poniedziałku do piątku w kolejnych tygodniach pomiędzy 5 i 23 stycznia br., uczestnicy zabawy zdobywają punkty odpowiadając na pytania dotyczące tematów poruszanych w danym dniu w serwisie "Rozbij Bank!". Ponadto punkty można zdobyć za szybkość ułożenia puzzli oraz za odpowiedzi na pytania dodatkowe pojawiające się na stronach serwisu. Do wielkiego finału turnieju wejdzie 45 finalistów pierwszego etapu oraz 15 osób, które udzielą najciekawszej odpowiedzi na pytanie dnia.

Na uczestników turnieju "Rozbij Bank!" czekają atrakcyjne nagrody - dwuosobowa wycieczka do Egiptu, zestawy kina domowego, odtwarzacz DVD, przenośne odtwarzacze CD. Każdy z uczestników finału otrzyma drobne nagrody pamiątkowe: koszulkę INTERIA.PL i zestaw gadżetów. Nagrody czekają także na widzów finału konkursu, którzy jako pierwsi prawidłowo odpowiedzą na pytania kierowane do widowni.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Turniej "Rozbij Bank!" w portalu INTERIA.PL

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl