SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

TV Puls rozmawia z trzema inwestorami

TV Puls prowadzi obecnie negocjacje z trzema inwestorami, poinformował prezes i główny udziałowiec spółki Dariusz Dąbski. Dąbski dodał, że TV Puls w październiku osiągnął próg rentowności, a w listopadzie (po raz pierwszy) zanotował zysk operacyjny.

TV Puls rozmawia z trzema inwestorami

"Kontynuujemy obecnie rozmowy z trzema inwestorami" - powiedział ISB Dąbski. Dodał, że wszyscy potencjalni inwestorzy to spółki medialne. Wśród nich znajduje się również polska firma lub firmy.

TV Puls już wcześniej informował, że rozmawia z inwestorami. Spółka informowała, że finalizacja tych rozmów będzie możliwa na jesieni.

"Nie żałuję, że nie podjęliśmy wtedy tej decyzji. W tym czasie pokazaliśmy, że potrafimy osiągnąć samodzielnie sukces i dziś prowadzimy rozmowy z innej pozycji" - powiedział Dąbski. Podkreślił, że w październiku spółka osiągnęła punkt break-even, a w listopadzie osiągnęła zysk.

"Osiągnęliśmy bardzo duży wzrost oglądalności, redukując zespół o 75% i znacząco zmniejszając inwestycje w ramówkę. Wzrost oglądalności przełożył się na przychody, a naszym celem na przyszły rok jest podtrzymanie obecnego tempa wzrostu" - powiedział Dąbski.

"Inwestor mógłby nam pomóc, żeby w maksymalnym stopniu wykorzystać potencjał wzrostu stacji" - powiedział prezes. Zaznaczył, że w zależności od sytuacji, może pozostać nadal akcjonariuszem TV Puls, lub wycofać się całkiem z firmy.

TV Puls podał, że stacja uzyskała 60-proc. wzrost oglądalności w listopadzie 2009 r. w porównaniu do analogicznego okresu z ubiegłego roku. Według AGB Nielsen, listopadowe udziały w rynku wzrosły do 1,46% z 0,91% przed rokiem.

Obecnie TV Puls prowadzi również rozmowy z Cyfrowym Polsatem, który przesunął kanał na dalsze miejsce na swojej liście programów. Zdaniem Dąbskiego, nawet ze względów prawnych, TV Puls powinien być jednym z pierwszych kanałów na liście, ponieważ jest telewizją naziemną. "Mamy nadzieję, że szybko wyjaśnimy to nieporozumienie" - powiedział prezes.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: TV Puls rozmawia z trzema inwestorami

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl