SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google RSS Twitter

TV Puls skarży się na Cyfrowy Polsat do KRRiT. „Nie wiemy co z tym zrobić”

Telewizja Puls napisała skargę do Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji na działania Cyfrowego Polsatu. Operator przesunął kanał daleko na swojej platformie cyfrowej i nie reaguje na apele o powrót do poprzedniego stanu. - Spodziewamy się po Radzie zdecydowanej interwencji w sprawie - mówi Wirtualnemedia.pl prezes TV Puls, Dariusz Dąbski.

Dariusz Dąbski, prezes TV Puls Article

Na początku stycznia stacja Super Polsat (nadaje od 2 stycznia br.) zepchnęła w Cyfrowym Polsacie kanał TV Puls HD w dekoderach z pozycji 84. na 157. Szefostwo TV Puls oskarżyło wówczas Cyfrowy Polsat o „nadużywaniu dominującej pozycji” i zapowiedziało podjęcie kroków prawnych. Prawnicy TV Puls przekonują, że zmiana pozycjonowania ich kanału została dokonana samowolnie, bezzasadnie i bez uprzedzenia.

Mimo wezwania ze strony Telewizji Puls, operator platformy satelitarnej nie przywrócił kanału na poprzednio zajmowaną pozycję. - W tej sytuacji skierowaliśmy sprawę do Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji, aby zobowiązać operatora satelitarnego Cyfrowy Polsat do przywrócenia stanu zgodnego z prawem - informuje Agnieszka Winiarska, PR manager TV Puls.

Telewizja Puls podkreśla, że działanie Cyfrowego Polsatu jest przykładem nadużycia pozycji dominującej w środkach masowego przekazu. - Spodziewamy się, że KRRiT co najmniej wezwie Cyfrowy Polsat do niezwłocznego przywrócenia programu TV Puls z pozycji 157. na dotychczasową pozycję 84. w tej platformie, kierując się ochroną audytorium programu objętego zasadą „must carry” - mówi portalowi Wirtualnemedia.pl prezes TV Puls, Dariusz Dąbski.

Problem jedna w tym, że - jak dowiedział się portal Wirtualnemedia.pl - wcale nie ma pewności, czy skarga odniesie spodziewany skutek. Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji nie wie bowiem, co z nią zrobić. Wczoraj tuż po wpłynięciu dokumentu zebrali się prawnicy Rady i zastanawiali się, jakie są możliwości interweniowania. Problem ma leżeć w tym, że KRRiT nie ma instrumentów nacisku na prywatnego nadawcę, by ten zmienił kolejność kanałów na platformie.

W kompetencjach Rady leży co prawda „sprawowanie w granicach określonych ustawą kontroli działalności nadawców”, lecz nikt na razie nie wie, jak konkretnie wyegzekwować to, czego domaga się Dariusz Dąbski - ustalił portal Wirtualnemedia.pl. Stąd w Radzie postanowiono zagrać na czas.

- Nasz dział prawny pracuje nad opinią w tej sprawie. Z uwagi na to, że przewodniczący KRRiT jest w tej chwili na urlopie, nic więcej nie mogę przekazać. Być może zagadnienia podnoszone przez TV Puls będą omawiane podczas jednego z najbliższych posiedzeń, ale nie znam jeszcze tych planów. W dodatku w tym tygodniu mamy przerwę w posiedzeniach - poinformowała nas Krystyna Brykczyńska, rzeczniczka KRRiT.

Cyfrowy Polsat podtrzymuje swoją opinię w tej sprawie. Olga Zomer, rzecznik prasowy platformy podkreśla w rozmowie z nami, że zmiany na liście kanałów nie są czymś nadzwyczajnym i dotknęły nie tylko TV Puls.

W pierwszych trzech kwartałach ub. roku grupa kapitałowa Cyfrowy Polsat zanotowała 7,19 mld zł wpływów ze sprzedaży i 679,2 mln zł zysku netto.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: TV Puls skarży się na Cyfrowy Polsat do KRRiT. „Nie wiemy co z tym zrobić”

23 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
świadomy konsument
Jakie jest najprostsze rozwiązanie tego typu problemów? Zakup własnego tunera satelitarnego na wolnym rynku - taki sprzęt pozwala na łatwe ułożenie własnej listy kanałów i jeśli ktoś lubi oglądać TV Puls, może go sobie ustawić nawet w pierwszej dziesiątce. Do tego wystarczy już tylko wziąć od CP moduł CAM do dekodowania sygnału i po kłopocie.
23 5
odpowiedź
User
pluszak
Panie Dariuszu jak "płacz" do KRRiT nie poskutkuje, to proponuję skargę do Papieża i powrót do szkoły, bo to trochę obciach żeby z tak ograniczoną wiedzą być prezesem telewizji. Równie dobrze może się Pan poskarżyć do IMiGW, że Wisła w tym roku jeszcze nie zamarzła.
39 17
odpowiedź
User
LUCKY
też wielki krzyk. jakby to na jakiej pozycji była TV PULS decydowało o oglądalności. po za tym w Cyfrowym POLSACIE można ustawić własną listę kanałów. co oglądać w TV PULS? powtórki, seriale, które zdejmują, kiedy im się chce? ciągłą zmianę ramówki i w koło "13 posterunek 2". filmy te same, tylko w innej kolejności. ot oferta tego kanału.
25 14
odpowiedź
User
MAX
Wątpię że to coś da ale próbować trzeba
11 9
odpowiedź
User
Gie
"programu objętego zasadą „must carry”"

To może jeszcze skarga że CP nie dodał Puls 2? CP powinien przenieść TV Puls na pozycję 84 i zacząć sprzedawać dongle DVB-T do swoich dekoderów i puścić sygnał z NTC na tym kanale :D
Przecież gdyby KRRiT pozytywnie rozpatrzyła ten wniosek to zaraz TVP zażąda umieszczenia na pozycja 1 i 2 TVP1 i TVP2.
19 3
odpowiedź
User
Neo
Ja mam Cyfrowy Polsat, powiem szczerze w ogóle nie oglądam TV Puls i nie mam zamiaru jej oglądać, nawet gdyby była jako pierwsza. Jeśli TV Puls wyróżni się programowo, to może być i na 2256 kanale i wszyscy będą chcieli ją oglądać. KTO MA PILOT W RĘKU TEN MA WŁADZĘ, PROSZĘ O TYM PAMIĘTAĆ. MOŻE PAN POSKARŻYĆ SIĘ NA WIDZA, ŻE TAKI OKROPNY, BO NIE OGLĄDA PANA TELEWIZJI.
23 8
odpowiedź
User
LUCKY
Wątpię że to coś da ale próbować trzeba


ale po co?
10 4
odpowiedź
User
Adam
Każdy kto chociaż przez chwilę miał do czynienia do p. Dariiuszem, wie jak on reaguje gdy coś idzie nie po jego myśli. Już widzę, jak nerwowo chodzi po korytarzach, złorzecząc na Solorza i oskarżając o nieudolność własnych pracowników.
18 1
odpowiedź
User
mariusz
Z całym szacunkiem, ale przeciętny widz tv puls sobie spokojnie da radę ze znalezieniem tego kanału w czeluściach CP. Przynajmniej ja nie mam z tym najmniejszych kłopotów, więc wątpię, żeby inni mieli. Prawdopodobnie chodzi w tym działaniu wyłącznie o reklamę. Natomiast co dla mnie ważne, to że CP dodał ostatnio dużo ciekawych kanałów i to dla mnie się liczy.
7 2
odpowiedź
User
ani grosza
Na miejscu CP po takim czymś zastosowałbym, tę zasadę "must carry" literalnie tj. wyłączył Puls HD i w to miejsce włączył Puls SD . Tylko po to aby odegrać się za podpier...nie.
4 7
odpowiedź
Zobacz więcej w kategorii: Reklamy / Marketing
przesuń do góry