SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

TVN: Lepper nam grozi

Lepper uważa, że TVN dyskryminuje Samoobronę

Prezes TVN Piotr Walter powiadomił KRRiT o liście, jaki otrzymał od szefa Samoobrony Andrzeja Leppera, w którym ten "posuwa się do gróźb dla wymuszenia" udziału swojej partii w programach stacji. Członkowie KRRiT są oburzeni korespondencją Leppera.

Przewodniczący Samoobrony poskarżył się w liście do prezesa TVN, że stacja cechuje się "deklarowaniem swoich preferencji politycznych, co objawia się eksponowaniem niektórych partii i wyraźną dyskryminacją innych, w tym Samoobrony".

Lepper wyraził nadzieję, że Walter odpowie na pytanie, czy takie postępowanie dziennikarzy jest poprawne i "czy przypadkiem nie powinno być w kręgu zainteresowania osób i instytucji odpowiedzialnych za finansowanie przedsiębiorstwa, jakim przecież jest TVN sp. z o.o.".

"Szanowny panie prezesie, czy aby nie obawia się pan, że każdy bank, który udziela np. kredytów, może rozwiązać w każdej chwili umowę kredytową jeżeli stwierdzi, że podmiot nie kieruje się możliwością uzyskania zysku, a sympatiami i antypatiami politycznymi" - napisał Lepper do Waltera. Dodał, że zarządy banków mogą tolerować "narażenie ich pieniędzy na utratę".

"Ale czy będą to tolerowali akcjonariusze i klienci tych banków?" - pyta Lepper zaznaczając, że Samoobrona zamierza ulokować subwencje budżetowe, jakie otrzymuje, w banku należącym do grupy BRE BANK, który - według Leppera - kredytuje firmę Waltera.

Szef TVN uznał list za polityczne pogróżki, a posuwanie się do takich gróźb - za "polityczne awanturnictwo, które zasługuje na publiczny protest i ujawnienie". "Takie formy uprawiania polityki wystawiają Panu jako Posłowi Rzeczpospolitej złe świadectwo, a naszych dziennikarzy utwierdzają w przekonaniu, jak ważna w tym zawodzie jest odporność na szantaż" - napisał prezes TVN do lidera Samoobrony.

Z listem Leppera dzisiaj zapoznali się członkowie Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji, których reakcja była podobna do reakcji Waltera. - Wzbudza to najwyższe oburzenie, ale pokazuje sposób myślenia, który jest groźny dla wolnych mediów - wywierania nacisku pośredniego, ale bardzo zdecydowanego na media, właściwie jest to szantaż dla uzyskania efektu propagandowego - powiedział szef Rady, Juliusz Braun.

Zaznaczył, że ze zjawiskiem takim można tylko walczyć poprzez ujawnienia go. - Jak te mechanizmy są ujawnione, to przestają być groźne - uważa szef KRRiT.

Sam Lepper tłumaczył dziennikarzom, że Samoobrona ma pretensje "o brak obiektywizmu, wycinanie Samoobrony z ich programów, pokazywanie nieprawdy o Samoobronie, i to, że oni uważają, że są firmą, która utrzymuje się z prywatnych środków". "Jakich prywatnych środków? - utrzymują się z reklam, za które płacą wyborcy, zarówno nasi, jak i innych partii politycznych" - mówił Lepper.

Pytany o groźby pod adresem TVN odparł: "Nie komentujmy, bo zaraz wyjdzie (...) afera Lepper i Walter, że Lepper tutaj jakieś łapówki proponował". - Pan Walter to najpierw niech ściągnie krótkie spodenki, ubierze normalne spodnie i zacznie się zachowywać poważnie, bo nikt go tutaj nie szantażuje ani nie straszy, tylko piszemy prawdę na temat tego, co oni robią - mówił szef Samoobrony zaznaczając, że jego partia chce wiedzieć, jaki jest stan firmy. - A stan firmy jest opłakany - ocenił.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: TVN: Lepper nam grozi

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl