SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

TVN Media: najwyższe rabaty i najniższe koszty dla marketerów z budżetami ponad 10 mln zł

Biuro reklamy TVN Media zaprezentowało styczniowe cenniki reprezentowanych przez siebie kanałów i szczegóły nowych zasad współpracy z kontrahentami. Największe rabaty i najniższe koszty zakupu otrzymają marketerzy, którzy wydadzą na reklamy w tych kanałach kilkanaście milionów złotych.

Piotr Tyborowicz, prezes TVN MediaArticle

Wprowadzenie jasnej polityki handlowej oraz ujednolicenie oferty, m.in. w zakresie kosztów i rabatów, zapowiedział w zeszłym tygodniu Piotr Tyborowicz, dyrektor TVN Media. - Kryzys ekonomiczny w istotny sposób zdeformował obowiązujące kiedyś praktyki, dziś obserwujemy wiele przykładów złych działań podejmowanych przez każdą ze stron. W nadchodzącym roku chcemy w zdecydowany sposób wyeliminować je z obszarów, za które jesteśmy odpowiedzialni - zadeklarował Tyborowicz.

Przypomnijmy, że ostatnio mocno poszerzyła się oferta TVN Media. Biuro przejmuje sprzedaż od początku przyszłego roku reklam w kanałach SPT Networks CE (więcej na ten temat), FOX International Channels Poland (więcej o tym) i Discovery Networks (zobacz szczegóły). Dołączają one do obecnych już wcześniej w ofercie TVN Media stacji Grupy TVN, 4fun Media, Canal+ Cyfrowego, Telewizji Puls, Viacom International Media Networks i The Walt Disney Company.

>>> TVN Media ma już 40 proc. rynku telewizyjnego, Atmedia spadają poniżej 3 proc.

Wraz z zaprezentowaniem styczniowych cenników obsługiwanych przez siebie kanałów, TVN Media podało szczegóły nowych zasad współpracy z kontrahentami. Warunki handlowe ustalane będą na podstawie kilku parametrów: wysokości deklarowanych wydatków, sposobu zakupu, dystrybucji wydatków, poziomu zaangażowania i historii współpracy.

Przy czym same koszty zależą od wysokości wydatków netto w danym okresie rozliczeniowym. Każdej wydanej sumie odpowiada określony zakres rabatów (dla sprzedaży cennikowej i dla pakietów emisji spotów) oraz kosztów CPP, czyli kosztów pozyskania jednego punktu ratingowego (dla sprzedaży pakietowej).


Przykładowo marketer wydający na reklamy w TVN poniżej miliona złotych otrzyma do 19 proc. rabatu i zapłaci za CPP od 2,4 do 3,1 tys. zł, natomiast ten z budżetem wynoszącym od 10-12 mln zł - dostanie 39-42 proc. rabatu i 1,72-1,82 tys. zł za CPP.

W przypadku oferty Premium TV kontrahentom z większymi budżetami będą oferowane niższe (podzielone o odpowiedni indeks) koszty poszczególnych pakietów i punktów GRP w kanałach.


Marketerom, których budżety netto przekroczą 15 mln zł, nie zaoferowano konkretnych stawek, tylko proponowane będą indywidualne negocjacje. Z kolei przy zakupie kampanii w kanałach dziecięcych obowiązuje osobna struktura kosztów.

Dołącz do dyskusji: TVN Media: najwyższe rabaty i najniższe koszty dla marketerów z budżetami ponad 10 mln zł

11 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
audytor audytora
zapisiuję w ulubionych i czekam na przetargi.
odpowiedź
User
Ekspert
Firmę, którą stać wydać kilka/kilkadziesiąt milionów na reklamy, takie rabaty jakie proponuje TVN są mało istotne.
odpowiedź
User
analityk
TVN dostanie za ten cennik przepisową karę 10 % przychodów rocznych z UOKiK. To nie Bangladesz.
odpowiedź