SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

TVN najchętniej oglądaną stacją w Polsce

Telewizja TVN, we wrześniu 2011, po raz pierwszy w historii była najchętniej oglądaną stacją w Polsce we wszystkich grupach docelowych, zarówno w ujęciu całodobowym jak i prime time, a także jedyną z dużych stacji, która poprawiła wyniki oglądalności, poinformowała spółka w komunikacie powołując się na dane Nielsen Audience Measurement.

TVN najchętniej oglądaną stacją w Polsce

 „TVN był liderem nie tylko w najważniejszych grupach docelowych – 16-49 oraz 16-49, miasta 100 000+ – stacja po raz pierwszy w historii odnotowała również najwyższy udział oglądalności w grupie 4+, wyprzedzając swoich konkurentów, w tym dotychczasowego lidera tej grupy Telewizję Polską. TVN jest jedynym kanałem, który poprawił wyniki oglądalności w porównaniu z rokiem ubiegłym" – czytamy w komunikacie.

 „Ważne dla nas jest przede wszystkim to, że poprawiamy wyniki w atrakcyjnej dla reklamodawców grupie widzów, o którą toczy się najbardziej zacięta walka wśród nadawców" – powiedział Bogdan Czaja, zastępca dyrektora programowego TVN, cytowany w komunikacie.

Spółka podała, że rekordowe wyniki kanał TVN zawdzięcza „bardzo silnej" jesiennej ramówce, na którą składają się największe formaty rozrywkowe, kontynuacje najbardziej popularnych programów i seriali oraz główny serwis informacyjny.

 „We wrześniu czwarta edycja naszego programu rozrywkowego  Mam Talent! – polskiej wersji show Got Talent. Mam Talent! została bardzo dobrze przyjęta przez polską publiczność, przyciągając przed telewizory do 4,7 mln widzów oraz odnotowując średni udział w rynku na poziomie 32,7% w komercyjnej grupie docelowej" – czytamy dalej.

 We wrześniu 2011 r. dziewięć spośród dziesięciu programów cieszących się największą  popularnością w kanale TVN stanowiły produkcje lokalne.

Trwa proces sprzedaży pakietu kontrolnego akcji TVN należącego do ITI. W procesie sprzedaży zostało trzech zainteresowanych inwestorów: Time Warner, Vivendi i RTL, wynika z informacji medialnych. Zgodnie z nimi, decyzja w sprawie wyboru oferty ma zostać podjęta w połowie października.

  • Więcej informacji:
  • TVN
Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: TVN najchętniej oglądaną stacją w Polsce

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl