SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

TVN wypłaci dywidendę i refinansuje część długu

Grupa TVN planuje wypłatę dywidendy za 2012 rok, która wyniesie 0,72 zł lub 0,59 zł za akcję. Spółka wyemituje też obligacje o wartości 450-500 mln euro w celu refinansowania swojego długu.

- Korzystamy ze sprzyjającej sytuacji na rynku obligacji i zamierzamy sprzedać emisję o wartości 485 mln euro. Środki zostaną przeznaczone na spłatę obecnych obligacji zapadających w 2017 r. Nasza oferta jest częścią szerszej strategii Grupy TVN ukierunkowanej na optymalizację struktury kapitałowej, obniżenie kosztów finansowych przy jednoczesnym wydłużeniu okresu zapadalności długu - tłumaczy John Driscoll, wiceprezes Grupy TVN.

Obligacje nowej emisji będą oprocentowane od 6 proc. do 7,25 proc. w skali roku. TVN podał, że cena emisyjna obligacji nowej emisji zostanie ustalona w drodze budowania księgi popytu wśród potencjalnych inwestorów w ramach oferty prywatnej skierowanej do wybranych inwestorów instytucjonalnych.

Od terminu realizacji refinansowania obligacji, zależeć będzie wysokość wypłaconej dywidendy za 2012 rok. Jeśli nastąpi to przed datą walnego zgromadzenia akcjonariuszy, to proponowana dywidenda ma wynieść 0,72 złotego na akcję, a jej wypłata planowana jest na 9 grudnia br.

Natomiast gdyby realizacja refinansowania obligacji nie odbyłaby się przed datą walnego zgromadzenia, to dywidenda wyniesie 0,59 złotego na akcję, a jej wypłata nastąpi 8 maja br.

John Driscoll zapowiedział, że TVN nie planuje wypłaty kolejnej dywidendy przed 2015 rokiem. Za 2011 rok dywidenda wypłacona przez spółkę wyniosła 0,1 zł na akcję

W 2012 roku Grupa TVN zanotowała 520,08 mln zł skonsolidowanego zysku netto przypisanego akcjonariuszom jednostki dominującej wobec 89,89 mln zł straty rok wcześniej. Przychody spółki wyniosły 1 582 mln zł, 7 proc. mniej niż w 2011 roku (więcej na ten temat).

Dołącz do dyskusji: TVN wypłaci dywidendę i refinansuje część długu

4 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
on
a ile maja dlugu?
odpowiedź
User
Marek
Oj cieniutko przędzie TVN jeśli musi sięgać po obligacje (pozyczka - żebranina)
odpowiedź
User
@on
dług iti i tvn 5 mld zł… umiesz tak? :)
odpowiedź