SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

TVN24 i TVP Info w czwartek z wyższymi wynikami niż TVP2. 1 mln widzów przewagi „Faktów” nad „Wiadomościami”

Najchętniej oglądaną stacją telewizyjną w czwartek, czyli w dniu uchwalenia przez sejm nowej ustawy o Sądzie Najwyższym, był TVN. Na czwartym i piątym miejscu uplasowały się kanały newsowe TVN24 i TVP Info, które miały lepsze wyniki niż m.in. TVP2, a 10. miejsce zajął Polsat News - wynika z raportu Wirtualnemedia.pl.

Jarosław Kaczyński, fot. sejm.gov.plArticle

TVN w czwartek, 20 lipca 2017 roku miał średnio 9,84 proc. udziału w rynku telewizyjnym wśród wszystkich widzów - wynika z danych Nielsen Audience Measurement, udostępnionych portalowi Wirtualnemedia.pl przez Codemedia.

Drugą lokatę zajęła TVP1, której udział w analizowanym okresie wyniósł 9,15 proc. Podium uzupełnia Polsat. Udział tej stacji wyniósł 8,44 proc.

Na czwartym miejscu uplasował się TVN24, którego średni udział w zeszły czwartek wyniósł 7,61 proc.

Piąte miejsce, ze średnim wynikiem na poziomie 7 proc., zajęło TVP Info.

Gorzej od głównych stacji newsowych TVP i TVN wypadła Dwójka, która w analizowanym dniu miała średnio 5,58 proc. udziału.

Na wysokim - dziesiątym - miejscu uplasował się Polsat News. Jego średni wynik wyniósł 1,90 proc.

Jak wynika z analizy Wirtualnemedia.pl, TVN24, TVP Info i Polsat News w dniu 20 lipca br. zanotowały jedne z wyższych dobowych udziałów w historii nadawania. Wszystkie te stacje tego dnia obszernie relacjonowały uchwalenie przez sejm nowej ustawy o Sądzie Najwyższym.

Dla porównania, średni dobowy udział TVP Info w pierwszym półroczu br. wyniósł 3,52 proc., TVN24 - 4,29 proc., a Polsatu News - 1,14 proc.

Również wśród widzów w grupie komercyjnej 16-49 stacje newsowe TVN, TVP i Polsatu 20 lipca br. zanotowały zdecydowanie wyższe wyniki od średnich danych długookresowych.

Spośród tych trzech stacji najlepiej również i tutaj wypadł TVN24, którego udział wyniósł 3,88 proc. TVP Info miało w tym ujęciu 3 proc., a Polsat News - 1,56 proc.

Z kolei w zeszłym półroczu wynik TVN24 wynosił 2,41 proc. udziału, TVP Info - 1,22 proc., a Polsatu News - 0,74 proc.

Spośród topowych audycji w analizowanych stacjach newsowych na antenie TVN24 najwięcej widzów zgromadziła relacja na żywo, która rozpoczęła się o godz. 21.24. Śledziło ją średnio 913 tys. widzów, co dało tej stacji 7,13 proc. udziału w rynku w 4+ i 4 proc. w 16-49.

W TVP Info hitem był program „Nie da się ukryć” (1,06 mln widzów; odpowiednio 8,45 i 3,15 proc. udziału), a w Polsat News - „Wydarzenia”, które rozpoczęły się o 22.08 (283 tys. widzów; odpowiednio 2,67 i 2,66 proc. udziału).

Sumaryczne wpływy reklamowe TVN24 w zeszły czwartek wyniosły 537 tys. zł, TVP Info - 125 tys. zł, a Polsatu News - 59 tys. zł.

Portal Wirtualnemedia.pl uzyskał również wyniki oglądalności czołowych serwisów informacyjnych z 20 lipca br.

Zdecydowanie najwięcej widzów tego dnia miały „Fakty” TVN, które oglądało średnio 2,78 mln widzów (odpowiednio 30,16 i 30,53 proc. udziału). Drugie miejsce, z widownią na poziomie 1,85 mln widzów, zajął „Teleexpress” TVP1. Kolejna pozycja należała do „Wiadomości” telewizyjnej Jedynki, które śledziło 1,75 mln osób. Czwarta była „Panorama” TVP2 (1,05 mln widzów), a piąte - „Wydarzenia”, które rozpoczęły się 20 minut wcześniej niż zazwyczaj (980 tys. oglądających).

 

-
-
Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: TVN24 i TVP Info w czwartek z wyższymi wynikami niż TVP2. 1 mln widzów przewagi „Faktów” nad „Wiadomościami”

14 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
ynwytawresnok jeicaM
A ja się śmieję ze słupków oglądalności.
Nawet Krycha z Wałbrzycha się śmieje.
Takim śmiechem konserwatywnym
Buhahahahaha ( 5 x ha)
odpowiedź
User
qq
Między 21, a 23 to TVP Info wygrywa, a miedzy 20:00 a 21:00 to TVN 24 dlatego, że jest Kropka nad I i było orędzie premier, które także emitowało TVP 1. TVP info rządzi
odpowiedź
User
ewcia
TVN24 z jakimi wynikami wyskoczył w grupie komercyjnej. Jak by TVN 24 miał większy zasięg to strach się bać jakie by miał wyniki. TVP INFO zostało by zjedzone i nawet paproszek by po nich nie został.
odpowiedź
User
mariusz MAX golonko
Wiadomości przerzucić na 19:00 i ludzie będą musieli wybrać, co chcą oglądać. Tyle w temacie
odpowiedź
User
cru
Hahahahaha, zaraz lewacy w komentarzach zaczną analizować słupki oglądalności różnych kanałów i programów informacyjnych i wyciągać z tego bzdurne wnioski. Jakie? A no takie, że wyższa oglądalność = lepszy program; niższa oglądalność = gorszy program. Ale niech im będzie, przynajmniej ja będę miał dawkę dobrego humoru i się z lewaków pośmieję.

A tymczasem każdy, kto ma choć trochę rozumu, będzie pamiętał tę oczywistą oczywistość, że nie wszystko, co jest popularne i masowe, jest ambitne i wartościowe. Wyjątki od tej reguły zdarzają się bardzo bardzo rzadko - tak rzadko, że prawie nigdy. Banał, kicz i lewactwo zawsze dobrze się w mediach sprzedawały, ale to nie znaczy, że są pod jakimkolwiek względem lepsze od konserwatywnych, szlachetnych, wysublimowanych i wyrafinowanych treści.

PS. Pozdrowienia dla lewackiego podszywacza. Każdy inteligentny czytelnik się zorientował, kim jestem. Teraz podpisałem się jako @cru, ale był to nick jednorazowy i drugi raz się nie powtórzy. Mój następny wpis będzie już pod zupełnie innym nickiem. I co, lewaku jeden, jak teraz się pode mnie podszyjesz? Załatwiłem cię definitywnie, hahahahaha!
odpowiedź
User
Krycha z Wałbrzycha

PS. Pozdrowienia dla lewackiego podszywacza. Każdy inteligentny czytelnik się zorientował, kim jestem. Teraz podpisałem się jako @cru, ale był to nick jednorazowy i drugi raz się nie powtórzy. Mój następny wpis będzie już pod zupełnie innym nickiem. I co, lewaku jeden, jak teraz się pode mnie podszyjesz? Załatwiłem cię definitywnie, hahahahaha!


Genialny pomysł, Maćku!

Oczywiście ja jako konserwatywna intelektualistka bez problemu się zorientowałam, że to ty jesteś. Już po przeczytaniu pierwszych dwóch wersów twojego wpisu nie miałam najmniejszych wątpliwości, kto jest autorem i myślę, że wszyscy inteligentni czytelnicy mieli podobnie.

Teraz lewacki podszywacz rzeczywiście jest załatwiony na amen. Jeśli podpisze się jako Maciej konserwatywny lub ynwytawresnok jeicaM, będzie skompromitowany i pogrążony, bo każdy inteligentny czytelnik wie, że już takich nicków nie używasz. A jeśli podszywacz podpisze się nickiem, którego przed chwilą używałeś, też będzie skompromitowany, bo każdy inteligentny czytelnik wie, że twoje nicki będą jednorazowe i nie mogą się powtórzyć dwa razy. Lewacki podszywacz jest bez szans! Gratuluję pomysłu.
odpowiedź
User
media
Powiem tak. Gdyby rzeczywiście Wiadomości, TV Publiczna miała aż tak niską oglądalność to nie byłoby na nią takiego hejtu, tak jak nie ma hejtu na TV Trwam bo mało osób to ogląda i nikogo nie interesuje co tam mówią. Wiadomości są wielkim problemem dla obecnej opozycji i jej obozu bo wyłamują obowiązujący od 1989 "układ medialny", jakkolwiek toporne by nie były. Politycy opozycji muszą zmierzyć się po raz pierwszy z krytyką, niewygodnymi i napastliwymi pytaniami to i puszczają im nerwy, bo przez 25 lat dociekliwe pytania były zadawane tylko politykom prawicowym.
odpowiedź
User
brysio
Wiadomości przerzucić na 19:00 i ludzie będą musieli wybrać, co chcą oglądać. Tyle w temacie

Oj! To nawet w szczycie sezonu mieliby max milion oglądalności!
odpowiedź
User
Maciej konserwatywny
Postanowiłem opuścić 46392 wartości konserwatywne, aby oglądać Fakty. Według mnie jest to ciekawa alternatywa dla 46666, kurde jestem taki walnięty, że nawet liczyć nie umiem hahaha (5x ha) .jestem lewackiem i jade z uwaga Kryhom z Wąlbżyha do psychiatryka. Pozdrawiam fanów Faktów.
odpowiedź
User
Mateusz
PIS wygrywa w sondażach to zwolennicy opozycji pocieszają się tym że Fakty wygrywają z Wiadomościami. Nie wiem jakie to ma odzwierciedlenie. Pewnie takie że zwolennicy opozycji nie oglądają Wiadomości ale zwolennicy PIS oglądają Fakty żeby zobaczyć jakie kłamstwa wymyślą i jak będą szczuć przeciwko PIS. Warto oglądać wszystkie dzienniki żeby być przygotowanym.
odpowiedź
User
rycho
wyniki podane przez Leslie Nielsena sa naprawde zabawne
odpowiedź
User
x
Wysoka pozycja "Wydarzeń" Polsatu
odpowiedź
User
Marek
Szkoda tylko, że nie wspominają tu, że te badania oglądalności są prowadzone w regionach gdzie platforma ma największe poparcie. To moim zdaniem takie trochę ogłupianie ludzi : /
odpowiedź
User
Rozsądny
Szkoda tylko, że nie wspominają tu, że te badania oglądalności są prowadzone w regionach gdzie platforma ma największe poparcie. To moim zdaniem takie trochę ogłupianie ludzi : /
Ale platforma w roku 2015 wygrała tylko w dwóch województwach Pomorskim i Zachodniopomorskim a teraz nawet Marcin Pallade sonduje (a sonduje prawidłowo jeżeli chodzi o wybory prezydenckie czy parlamentarne 2015 roku) platforma nawet tam przegrywa (ale dla wyborców platformy to nie prawda ale ok niech tak myślą) a co do tych wyników to pamiętam wpisy z początków 2016 na tej stronie jak tvn rozjedzie walcem za rok Tvp info ok milion zgoda ale jakby to była Tvp info to wtedy wyborcy platformy uważali by,że milion więcej to tylko plus minus 10% to co to jest.Także nie ma co się przejmować tymi wynikami.
odpowiedź