SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google RSS Twitter

TVP będzie emitować „Wiadomości”, „Teleexpress” i „Panoramę” w TVP Info. Jacek Kurski: Krosowanie niektórych pasm

Od końca sierpnia TVP będzie pokazywać swoje główne programy informacyjne „Wiadomości", „Panoramę" i „Teleexpress" również na antenie TVP Info - dowiedział się portal Wirtualnemedia.pl. - Z punktu widzenia budowy tożsamości marki i siły TVP Info, które idzie jak burza w górę, będzie to dobre - mówi nam Jacek Kurski, prezes TVP.

Jacek Kurski, fot. akpa Article

Jak już informowaliśmy, jesienna ramówka TVP rozpocznie się w poniedziałek, 21 sierpnia br. - m.in. tego dnia TVP2 rozpocznie emisję nowych odcinków seriali „Barwy szczęścia” i „Na sygnale”.

Od tego dnia nastąpią również zmiany w emisji codziennych serwisów informacyjnych Jedynki i Dwójki, które w tym samym czasie oprócz głównej anteny, będą pokazywane również na antenie TVP Info.

Zmiana dotyczy wydań „Wiadomości” emitowanych o godz. 8.00, 12.00, 15.00 i 19.30, głównego wydania „Panoramy” z godz. 18.00 oraz „Teleexpressu (17.00). - Jest to jeden z pomysłów Telewizyjnej Agencji Informacyjnej oraz szefostwa TVP Info, który mi się podoba - mówi portalowi Wirtualnemedia.pl Jacek Kurski, prezes Telewizji Polskiej. - Skoro TVP Info jest anteną informacyjną, a jednocześnie w TVP1 i TVP2 produkowane są bardzo profesjonalne programy informacyjne będące również atrakcyjne dla koneserów dla anteny informacyjnej, warto byłoby te pasma pasma krosować - dodaje.

Identyczny zabieg już od kilku lat stosują nadawcy komercyjni. Telewizja TVN swój codzienny serwis „Fakty” oprócz emisji na głównej antenie, pokazuje również w TVN24 BiS (chwilowo dziennik ten emitowany był również w TVN24). Z kolei „Wydarzenia” Telewizji Polsat w tym samym czasie śledzić można również na antenach Polsatu News i Polsatu News 2.

TVP Info rozważa również emisję wieczornych serwisów informacyjnych TVP3 z ośrodków regionalnych, które pokazywane są o godz. 21.30. - Jestem również zwolennikiem tego aby jedno z wydań regionalnych serwisów o godz. 21.30 z ośrodków regionalnych pojawiało się w TVP Info. Wówczas stacja newsowa TVP miałaby w sobie syntezę wszystkich rodzajów programów informacyjnych: własnych serwisów, najlepszych audycji informacyjnych Jedynki i Dwójki oraz program lokalny - komentuje nam prezes TVP. - Uważam, że z punktu widzenia budowy tożsamości marki i siły TVP Info, które idzie jak burza w górę, będzie to dobre. Według nieoficjalnych badań naszej telemetrii, do której mamy dostęp na podstawie pół miliona widzów, TVP Info już teraz jest zdecydowanym liderem oglądalności stacji newsowych i bije na głowę TVN24 - podkreśla Kurski.

Warto również dodać, że newsowa antena Telewizji Polskiej w ostatnim czasie ograniczyła emisję reklam, m.in. od paru miesięcy stacja nie pokazuje bloków reklamowych w paśmie między godz. 20.00, a 21.30. - Chciałbym uniknąć wrażenia śmietnika reklamowego, jaki teraz się wytwarza u odbiorcy. Tych reklam jest tam tak dużo, że widownia nam odpływa - mówił nam Jacek Kurski w maju br.

Według danych Nielsena w pierwszym półroczu br. „Wiadomości” TVP1 oglądało 2,65 mln widzów, „Teleexpress” TVP1 - 2,75 mln widzów, a „Panoramę” TVP2 - 1,30 mln. Wszystkie te dzienniki zanotowały spadki oglądalności względem analogicznego okresu rok wcześniej. Najwięcej stracił „Teleexpress” - było to 14,54 proc. W przypadku „Wiadomości” ubytek widowni wyniósł 9,91 proc., a „Panoramy” - 7,47 proc.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: TVP będzie emitować „Wiadomości”, „Teleexpress” i „Panoramę” w TVP Info. Jacek Kurski: Krosowanie niektórych pasm

42 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Zośka
"TVP Info, które idzie jak burza w górę"

Facet kompletnie oderwany od rzeczywistości.
odpowiedź
User
Gie
Chcą podbić oglądalność Wiadomości? Wiadomościom skoczy a TVP Info może stracić.
48 30
odpowiedź
User
Rufio
Pomijając zawartość tych programów to już dawno powinny stanowić część TVP Info uwalniając swoje dotychczasowe pasma w TVP1 i TVP2.
Przeniesienie Wieczorynki do TVPabc też wydawało się być zamachem (puczem) na przyzwyczajenia (najczęściej seniorów), ale jak widać dało się przyzwyczaić.
Jeśli kanały mają ten sam zasięg techniczny i żaden z nich nie jest kodowany to jaki sens ma to posunięcie aby duplikować emisje.
30 29
odpowiedź
User
takie tam...
"...TVP Info już teraz jest zdecydowanym liderem oglądalności stacji newsowych i bije na głowę TVN24 - podkreśla Kurski." - jak to będzie wyglądać ostatecznie zobaczymy - będzie zapewne lepiej lub nie do końca jak oczekiwano (...) zarazem dawno powinni w takich sprawach tak zrobić - jak TVN lub Polsat.
12 10
odpowiedź
User
prawnik
Kolejna sztuczka statystyczna dotycząca "Wiadomości" i "Teleexpressu".
Było już:
1. Wsparcie tureckim serialem (zakończyło się znacznymi spadkami na serialu)
2. Manipulacje długością wydań (dawało krótkotrwałe wyniki udawanego wzrostu, lecz nie przerwało rzeczywistych tendencji).

Teraz wyraźnie widać, że "Wiadomościom" brakuje w najlepszym ujęciu 200tys. widzów do "Faktów" (w tej tygodniówce było wyjątkowo źle: Wiadomościom brakowało PONAD PÓŁ MILION WIDZÓW w 4+ do "Faktów").
Jednak w okresie powakacyjnym "Wiadomości" corocznie rosły (takie wieloletnie przyzwyczajenie widza). Więc dodatkowe kilkadziesiąt tysięcy na TVP Info, mogłoby pomóc dogonić "Fakty". A w okresie zimowych skoków narciarskich - przegonić.

Przypomnę wszystkim, że "za Tuska" nie było żadnych wątpliwości, że "Wiadomości" są najważniejszym programem informacyjnym. Przez lata wyprzedzającym konkurencję. Jeśli "Fakty" jakiegoś dnia zbliżyły się do "Wiadomości", to powstawał o tym nagłówek.

A teraz omawiamy sztuczki statystyczne Kurskiego, żeby podkręcony wygląd oglądalności "Wiadomości" mógł się zbliżać do "Faktów".

A problem nie leży w tym, czy "Wiadomości" będą emitowane równolegle na kilku kanałach. Bo takim sposobem i na TVP Historia można je nadawać, zyskując w statystyce 9000 widzów.

Problem jest w tym, czy "Wiadomości" są uznawane za wiarygodne źródło wiedzy. W czasie ostatnich protestów "Wiadomości" zauważalnie zostały w tyle za "Faktami" (aż o pół miliona widzów). Co wskazuje na to, że wielu ludzi szukało faktów poza "Wiadomościami".
77 21
odpowiedź
User
widz555
Ośrodki regionalne TVP Info zapychają antenę powtórkami seriali, to mają być kanały informacyjne o dużym zasięgu? Przepychanie do TVP Info Wiadomości i Panoramy to tylko kolejna próba jak zaoszczędzić na tworzeniu programów. To nie jest rozwój, tylko cięcia kosztów.
41 6
odpowiedź
User
prawnik

Jeśli kanały mają ten sam zasięg techniczny i żaden z nich nie jest kodowany to jaki sens ma to posunięcie aby duplikować emisje.


1. Sens statystyczny: jeśli ktoś jest rozliczany za słupek: "Oglądalność Wiadomości łącznie"
2. Oszczędność finansowa: nie trzeba produkować programu konkurencyjnego do "Wiadomości", by zapełnić czas antenowy.
28 11
odpowiedź
User
Vidz
Jest jedna kolosalna różnica. Stacje tvn 24 i polsat news nie są nadawane w naziemnej telewizji cyfrowej. Więc ich programy nie kolidują ze sobą i nie zabierają sobie widzów. Taki zabieg wydaję się więc nie potrzebny.
31 4
odpowiedź
User
tom
To akurat bardzo dobra decyzja. Ale dlaczego tak późno? To powinni zrobić rok temu. Mam wrażenie, że Zarząd TVP przez 1,5 roku nie wiedział co się dzieje na antenach.
No i z tym Zdaniem, że TVP Info idzie jak burza, to Kurski przesadził. Chyba, że ma inne pomiary oglądalności.
18 8
odpowiedź
User
?????????
"TVP Info, które idzie jak burza w górę"

Prezes TVP prawdy nie mówi, programy informacyjne TVP prawdy nie mówią, - i za co ma człowiek płacić?
Co za kraj, co za ludzie
39 12
odpowiedź
Zobacz więcej w kategorii: Reklamy / Marketing