SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

TVP bez zarządu. 2 mln zł na program Pospieszalskiego

Obradująca w TVP dotychczasowa rada nadzorcza zawiesiła w czwartek cały zarząd spółki. Prezesa Romualda Orła i członka zarządu Przemysława Tejkowskiego zawieszono zaledwie po trzech dniach zarządzania TVP, do której we wtorek wrócili po półrocznym okresie zawieszenia.

TVP bez zarządu. 2 mln zł na program Pospieszalskiego

Kolejnego członka zarządu - Pawła Palucha - zawieszono po raz pierwszy. Wszyscy trzej zostali zawieszeni na okres trzech miesięcy.

TVP pozostanie bez zarządu prawdopodobnie do piątku. Wtedy to ma się zebrać nowo wybrana rada nadzorcza spółki. Jej wyboru KRRiT dokonała ok. godzinę przed zawieszeniem zarządu TVP przez "starą" radę nadzorczą.

Przewodniczący dotychczasowej RN TVP Grzegorz Borowiec powiedział, że pierwsze posiedzenie nowej RN zwoła "niezwłocznie po jej uzupełnieniu o przedstawicieli ministrów Skarbu Państwa oraz kultury i dziedzictwa narodowego".

KRRiT podała już wprawdzie wszystkie nazwiska członków nowej RN TVP; wybrani w konkursie przez Krajową Radę to: Bogusław Piwowar, Leszek Rowicki, Wojciech Roszkowski, Stanisław Jekiełek i Henryk Cichecki. Członkowie wskazani przez resorty to: z ministerstwa kultury - Juliusz Braun, z MSP - Grzegorz Borowiec.

Według Borowca nazwiska ministerialnych członków nowej RN TVP nie wpłynęły jednak w czwartek formalnie do TVP, wobec czego nowa rada jeszcze się nie ukonstytuowała, a obrady mogła kontynuować "stara" rada.

TVP nie podała powodów zawieszenia całego zarządu TVP. Od wtorku zarząd z prezesem Orłem na czele nie zdążył podjąć wielu decyzji. Odsunięty został dyrektor biura audytu i jednocześnie biura kadr - Marian Kubalica. Od pełnienia obowiązków odsunięty jest też dyrektor biura kadr Daniel Gorgosz.

Zarząd rozważał też podjęcie kroków przeciwko dyrektorowi Biura Programowego TVP Jackowi Snopkiewiczowi. To Snopkiewicza i Kubalicę wskazali bowiem dyrektorzy anten proszeni o wyjaśnienia ws. paska informacyjnego w TVP Info i TVP1, który ukazał się na antenie w poniedziałek, gdy rada nadzorcza przywróciła Orła w obowiązkach. Jego treść mówiła m.in. to minister skarbu "nakazał przewodniczącemu rady nadzorczej TVP Grzegorzowi Borowcowi głosowanie w taki sposób, aby Romuald Orzeł został odwieszony". Borowiec skierował w tej sprawie oficjalną skargę do zarządu TVP.

Według "Rzeczpospolitej" Snopkiewicz został odsunięty od pełnienia obowiązków. 'RZ" podała także, że zarząd zdecydował o przywróceniu na stanowisko wiceszefa TVP1 ds. publicystyki Stanisława Janeckiego, byłego red. naczelnego "Wprost".
W kwestiach programowych Orzeł zamierzał przywrócić na antenę program Jana Pospieszalskiego "Warto Rozmawiać", który zdjęto tydzień temu. Według "Gazety Wyborczej" decyzja w tej sprawie zapadła podczas czwartkowego posiedzenia zarządu, program ma być emitowany w lepszej niż dotąd porze i do końca 2011 r. Podpisana przez prezesa Orła umowa opiewa na 1 mln 868 tys. złotych netto. "Gazeta" zaznacza jednak, że podjęta decyzja może okazać się nieważna. Na dokumencie brakuje bowiem podpisów trzech dyrektorów. Według procedur obowiązujących w TVP pod wnioskiem powinni podpisać się wszyscy dyrektorzy.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: TVP bez zarządu. 2 mln zł na program Pospieszalskiego

10 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Mati
Teraz Waldek Pawlak o wszystkim będzie decydował. Zieloni znowu przy korycie i ok.
8 8
odpowiedź
User
kurka wodna!
Ludzie, jak wy macie czelność domagać się płacenia abonamentu. Za ten totalny burdel? Za pensyjki zawieszanych i odwieszanych prezesików? Pogonić to towarzystwo z p. Dworakiem na czele do sprzątania brudnych ulic, kopania rowów i innych prac spolecznie-użytecznych, bo najbiedniejsza firma "utrzyma" złodziei, ale najbogatszą firmę do upadku doprowadzi niegospodarność
8 8
odpowiedź
User
Zulu
Kurwy i złodzieje!
8 8
odpowiedź
User
"kurka wodna!" napisał(a): Ludzie, jak wy macie czelność domagać się płacenia abonamentu. Za ten totalny burdel? Za pensyjki zawieszanych i odwieszanych prezesików? Pogonić to towarzystwo z p. Dworakiem na czele do sprzątania brudnych ulic, kopania rowów i innych prac spolecznie-użytecznych, bo najbiedniejsza firma 'utrzyma' złodziei, ale najbogatszą firmę do upadku doprowadzi niegospodarność


Ty sie dziwisz :?: :?: :?: Zyjesz chyba na innej planecie :!:

W TVP zawsze tak bylo. Byle prowadzacy zarabia sobie po min 3-4tys za odcinek, jakies prowadzenie czegos jest dodatkowo platne. Reszta to tzw kontrakty gwiazdorskie zeby byli zadowoleni. Niektorzy tam zarabiaja tyle ze po miesiacu, dwoch sa sobie w stanie kupic porzadne M3 i nie bedzie to TBS.
Zarzady bawia sie w zawieszenia, odprawy i wydawanie kasy na beznadziejne programy ktore nawoluja do nienawisci.
Mam nadzieje ze program pospieszalskiego nie przejdzie i umowa okaze sie niewazna. Przy takim budzecie wychodzi na to, ze on dostanie jakies 6tys na reke za jeden ocinek a ze niby ma ich byc 30... 6x30 = 180tys. Tyle Jasio P. by dostal do wlasnej kieszonki.... Rewelka prawda ?

I tak sie marnuje kase w TVP. Ale do placenia abonamentu nawoluja. Pisowscy bojowkarze porownuja TVP do BBC. Tylko ze BBC nie jest partyjna stacja i nie marnuje pieniedzy na byle co. Powstaja powazne programy, ktore chca byc ogladane i jak sie program nudzi to spada z anteny i zaden liter partyjny nie zada jego powrotu bo mu tak dobrze.
8 8
odpowiedź
User
OK doctor
Pisowski pies szefem publicystyki i wszystko jasne! ... ale ten numer wam chlopcy nie przejdzie... brakuje wszystkich podpisow he, he....
8 8
odpowiedź