SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

TVP cyfrowo

Cyfrowy sygnał rozpoczynający nową erę w dziejach telewizji w Polsce

W piątek, o godzinie 10.30 z centrum nadawczego na Suchej Górze koło Krosna popłynął cyfrowy sygnał rozpoczynający nową erę w dziejach telewizji w Polsce. Na kanale 42 rozpoczęto testowe nadawanie multipleksu telewizji publicznej, w którym znajduje się sygnał TVP1, TVP2, TVP3 oraz publicznego Radio Rzeszów - poinformowała TVP.

Wprowadzenie cyfrowego nadawania to początek prawdziwego przełomu technologicznego, który przeżywa obecnie cała Europa. Jak dowodzą doświadczenia innych krajów, to proces od którego nie ma już odwrotu. W Polsce telewizja cyfrowa startuje właśnie na Podkarpaciu. Emisja cyfrowa pozwoli dotrzeć do tych obszarów regionu, na których dotychczas nie można było odbierać Regionalnej Trójki a czasami nawet Dwójki.

Rozpoczęcie cyfrowej emisji programów wywołało spore zainteresowanie w krajach sąsiadujących, czego dowodem było przybycie delegacji telewizji słowackich i ukraińskich. W uroczystości uczestniczyli m.in: Danuta Waniek - przewodnicząca KRRiTV, Jana Burianova - Konsul Generalny Republiki Słowackiej w Polsce, Ryszard Pacławski - członek Zarządu TVP ds. programowych, Marek Hołyński - członek Zarządu TVP ds. nowych technologii i inwestycji oraz przedstawiciele URTiP, TP Emi Tel (właściciel centrum nadawczego), władze wojewódzkie i samorządowcy z miast, do których do tej pory nie docierał sygnał Regionalnej Trójki.

Podczas uroczystości na Suchej Górze oraz w Krośnie przedstawiono techniczne możliwości telewizji cyfrowej oraz jej przyszłe zastosowania. Przedstawiciele Telewizji Polskiej oraz firm produkujących przystawki cyfrowe odpowiadali na pytania samorządowców i dziennikarzy.
Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: TVP cyfrowo

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl