SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

TVP grożą zwolnienia grupowe

TVP jest w bardzo złej sytuacji finansowej. Kierujący firmą PiotrFarfał zapowiedział podwładnym, że muszą ciąć wydatki w działach.

TVP grożą zwolnienia grupowe

Niewykluczone, że aby nie stracić płynności finansowej, TVPbędzie musiała zaciągnąć kredyt. A wtedy banki wymuszą zwolnieniagrupowe, które mogą objąć ponad tysiąc osób - przewiduje"Dziennik".

Ubiegłotygodniowe spotkanie Farfała z dyrektorami działów nie byłoprzyjemne. - Usłyszeliśmy, że sytuacja jest zła, nawet bardzo zła.I że musimy zrobić cięcia w swoich działach. Farfał zapowiedziałteż, że jeżeli my tego nie zrobimy, będzie musiał sam ciąć -opowiada jeden z uczestników spotkania. I dodaje, że Farfałzapowiedział, że TVP będzie musiała zaciągnąć kredyt.

Jak się nieoficjalnie dowiedział "Dz", plany finansowe przyjętew lutym i marcu nie przystają już do rzeczywistości. Niższe odprognozowanych okazały się wpływy zarówno z abonamentu, jak ireklam. - W prognozach była mowa, że oszczędności muszą sięgnąć 200mln złotych. Teraz okazuje się, że muszą być dwa razy większe -mówi informator gazety.

Dyrektorzy zaczęli więc ciąć. Na razie starają się nie zwalniaćludzi, choć w niektórych działach nie udało się tego uniknąć. Dozwiązków zawodowych poszła już informacja, że kilka osób zostaniezwolnionych m.in. z biura marketingu.

Szef rady nadzorczej TVP Łukasz Marek Moczydłowski przyznaje, żesytuacja finansowa firmy jest zła. Zapowiada, że na najbliższymposiedzeniu rady będzie tłumaczył się dyrektor finansowy. Aletwierdzi, że o konieczności wzięcia kredytów nic nie wie - pisze"Dz".

  • Więcej informacji:
  • TVP
Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: TVP grożą zwolnienia grupowe

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl