SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Poranne pasmo TVP Info ze zmienioną oprawą i serwisami oraz trójką prowadzących. „Ma być dynamicznie” (wideo)

W piątek 9 marca TVP Info ruszyło z serią spotów promujących wprowadzone niedawno nowości w porannym paśmie. Pojawiające się w nim informacje i tematy mają być teraz podawane szybciej, dynamiczniej i przystępniej. - W środkowym i wieczornym remisujemy, lub wygrywamy, poranne trochę odstawało. Zmieniamy to - mówi Jarosław Olechowski.

Article

Jarosław Olechowski, p.o. dyrektora Telewizyjnej Agencji Informacyjnej, w rozmowie z portalem Wirtualnemedia.pl wylicza, jakie modyfikacje wprowadzono w TVP Info od lutego br. - Zmieniliśmy już sposób kadrowania: teraz zarówno prezenter, jak i samo studio są pokazywani inaczej. Zmieniliśmy też oprawę graficzną czołówek i przerywników, nadając im bardziej nowoczesną formę i kształt - mówi Olechowski.

Poranne pasmo zaczyna się teraz o godz. 5.55, i od początku marca informacje podawane są w nim co pół godz. w odnowionej, krótszej formie. Do pary prowadzących dołączył prezenter wiadomości - ma to jeszcze bardziej zdynamizować studio. Nowością (wprowadzaną od lutego br.) jest także to, że w paśmie pojawia się więcej relacji na żywo oraz informacji z regionalnych ośrodków TVP. Jednocześnie nie są już emitowane materiały pokazane poprzedniego dnia w „Wiadomościach”. - Nie puszczamy dużych form reporterskich „z wczoraj”, stawiamy na świeżość. Ma być energicznie i dynamicznie – podkreśla Krystian Kuczkowski, szef programów informacyjnych w TVP Info.

 

Wszystkie te zmiany są spowodowane tym, że TVP Info przegrywa w porannym paśmie z konkurencyjnymi stacjami informacyjnymi. - W środkowym i wieczornym remisujemy, lub wygrywamy, poranne trochę odstawało. Zmieniamy to - mówi nam Jarosław Olechowski.

Spoty promujące zmiany przygotował zespół TVP Info. Pojawiają się głównie na tym kanale.

 

Poranki w TVP Info prowadzą teraz Agnieszka Oszczyk, Marta Kielczyk, Elżbieta Żywioł, Natalia Nowak, Małgorzata Świtała, Karol Gnat, Łukasz Sobolewski, Sławomir Siezieniewski, Michał Rykowski. W lutym do zespołu dołączył Adam Giza, znany z programu „Dzień Dobry Polsko”. Jak zapowiada Krystian Kuczkowski - to nie koniec zmian w porannym paśmie.

Według danych Nielsen Audience Measurement w lutym 2018 roku średnia oglądalność minutowa TVP Info wynosiła 248 379 widzów, a udział stacji w rynku oglądalności - 3,43 proc.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Poranne pasmo TVP Info ze zmienioną oprawą i serwisami oraz trójką prowadzących. „Ma być dynamicznie” (wideo)

22 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
widz555
Och, to unikalne rozwiązanie na skalę... Placu Powstańców Warszawy.
Niech puszczą na pasku: kopiujemy tylko od lepszych.
49 26
odpowiedź
User
Nic im to nie pomoże
I tak są na dnie.
79 38
odpowiedź
User
Laik
Przy okazji każdej zmiany miało być bardziej dynamicznie. A było ich już sporo. Ile jeszcze można dynamizować!
36 19
odpowiedź
User
tvnet
każda zmiana dyrektora to dynamizowanie, zmiana kadrów, zmiana czołówek, scenografii itp. a tu nie o to chodzi, przestańcie już dynamizować i odświeżać tylko zacznijcie wreszcie robić rzetelną i profesjonalną telewizję
46 19
odpowiedź
User
stary baca
Z g*wna miodu nie zrobisz.
63 24
odpowiedź