SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google RSS Twitter

TVP Info wyprzedziło TVN24 w październiku. Jacek Kurski: zdecydowanie najlepsza i najciekawsza stacja informacyjna

W październiku br. nowym liderem oglądalności wśród kanałów informacyjnych zostało TVP Info, które wyprzedziło TVN24. Newsowa stacja TVP pochwalić się mogła również największym wzrostem w zestawieniu, na przeciwnym biegunie Telewizja Republika. - Cieszę się, że Nielsen wykazał zwycięstwo TVP Info nad TVN24, ale zapewniam że w rzeczywistości jest ono dwa razy większe - mówi portalowi Wirtualnemedia.pl Jacek Kurski, prezes TVP.

Jacek Kurski, fot. akpa Article

Z drugiego na pierwsze miejsce wśród najpopularniejszych stacji tematycznych w październiku 2017 roku awansowało TVP Info, którego średni dobowy udział wyniósł 3,99 proc., po wzroście względem analogicznego miesiąca rok wcześniej o 35,25 proc. - wynika z danych Nielsen Audience Measurement, udostępnionych portalowi Wirtualnemedia.pl przez Havas Media Group. Stacja ta pochwalić się mogła największym wzrostem w zestawieniu.

- Sukces ten wynika z tego że newsowy kanał telewizji publicznej jest zdecydowanie najlepszą i najciekawszą stacją informacyjną w naszym kraju - mówi portalowi Wirtualnemedia.pl Jacek Kurski, prezes TVP. - Ludzie chcą u źródła dowiadywać się tego, co ważne w polityce, w szczególności w tej jej części, która ich dotyczy jako obywateli - dodaje.

TVP Info po raz ostatni w miesięcznych rankingach oglądalności w grupie 4+ miała wyższy wynik od TVN24 w styczniu 2016 roku - wówczas udział newsowej stacji TVP wyniósł 3,24 proc., a TVN - 3,23 proc.

- Cieszę się, że Nielsen wykazał zwycięstwo TVP Info nad TVN24, ale zapewniam że w realu jest ono dwa razy większe. Na świadków biorę posłów Platformy Obywatelskiej, którzy zgodnie twierdzą że większy odzew mają zawsze po swoich występach w TVP Info, niż na antenie TVN24. Każdy poseł PO, z którym rozmawiałem podkreśla, że to właśnie my mamy rację w sporze o oglądalność. Zaczyna się najwyraźniej zwrot (oby trwały) NAM w kierunku urealnienia wyników oglądalności. Teraz, kiedy są zapowiedzi powołania w przyszłym roku państwowej telemetrii na panelu GUS-u i nadzorowanej przez KRRiT, czy zapowiedź tego, że wkrótce będziemy ogłaszać ekstrapolacje oglądalności na podstawie rzeczywistych zachowań pół mln widzów, to jest pewien rodzaj ciśnienia działającego na Nielsena - komentuje nam prezes TVP.

Podium uzupełnia Polsat News. W ubiegłym miesiącu kanał miał 1,04 proc. udziału, po spadku względem października 2016 roku o 2,80 proc.

Kolejną pozycję zajął kanał TVP3 z udziałem na poziomie 0,91 proc. Jego wynik względem października 2016 roku zmalał o 2,15 proc.

Z kolei najwięcej straciła będąca ostatnia w zestawieniu Telewizja Republika, której wynik zmalał o połowę do 0,05 proc. udziału.

Największy udział (4,90 proc.) wśród grup kanałów newsowych w październiku br. miała TVP, mająca w portfolio stacje TVP Info i TVP3 i notująca wzrost o 26,29 proc. Kanały te na drugie miejsce zepchnęły stacje newsowe TVN, których udział jednak zwiększył się o 5,69 proc. do 4,27 proc. (łączne dane dla TVN24 oraz TVN24 BiS).

Wśród widzów w grupie komercyjnej (16-49) na pozycji lidera wśród stacji informacyjnych w październiku 2017 roku znalazł się TVN24 z wynikiem 2,09 proc., po wzroście o 4,50 proc..

Drugie miejsce zajęło TVP Info (1,40 proc. udziału, do góry o 41,41 proc. - największy wzrost w zestawieniu), a trzeci był Polsat News (0,71 proc.; w dół o 7,04 proc.).

Największy spadek, wynoszący 60 proc. do 0,02 proc., również i w tym ujęciu miała Telewizja Republika.

Spośród grup kanałów informacyjnych liderem wśród widzów w wieku 16-49 lat był TVN. Stacje tej grupy miały tutaj 2,39 proc. udziału, po wzroście o 6,22 proc.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: TVP Info wyprzedziło TVN24 w październiku. Jacek Kurski: zdecydowanie najlepsza i najciekawsza stacja informacyjna

46 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
J.K.
Zdecydowanie najlepsza i najciekawsza stacja propagandowa, dzięki której mogę w końcu poczuć się jak za starych, dobrych czasów.
odpowiedź
User
gość
poczkejamy do danych za listopad. pewnie znów tvn24 wyprzedzi tvp info :P
48 74
odpowiedź
User
Nicko
Powtórzyliście artykuł żeby cytować bredzenie Kurskiego?
66 40
odpowiedź
User
Conrado
ten artykuł to propaganda...
56 24
odpowiedź
User
Idiota
Co za bzdury...tvp info chyba juz nikt nie oglada...propaganda rodem z PRL...Masakra jak ludzie, ktirzy walczyli o wolnosc w tej wolnosci probuja zatopic siebie i wszystkich dookola..☹
76 33
odpowiedź
User
lol
Oglądam dla beki, jak paradokumenty. Myślę, że nie jestem odosobniony. :-D
72 18
odpowiedź
User
prawnik
Sztuczki statystyczne Kurskiego zawsze skutkują. Jest w tym świetny. Ale są jak manewry odwrotowe armii niemieckiej w 1944r. Nadal widać przebłyski geniuszu, ale kierunku odwrotu nie zmieniają.
Więc teraz po przegranej walce o I miejsce przez TVP 1 (która z pierwszego spadła na 3-4 miejsce), mamy zwrot zaczepny TVPINFO. Który mając powszechny zasięg powinien nigdy nie schodzić poniżej poziomu kanału płatnego.
Więc TVPINFO dostało duże wsparcie z anteny głównej. Same "Wiadomości" przyniosły 0,5 mln widza, co wystarczyło do podniesienia wyników małego kanału.

Ale dotychczas żadna sztuczka Kurskiego nie była dlugotrwale skuteczna.
I tak wspieracz TVPINFO, w postaci Wiadomości, ma na obu antenach łącznie w październiku prawie -19%. Więc jak długo będzie zdatny do wspierania czegokolwiek?

Taka mała wojenka propagandowa. Walka o podium przegrana, to może walka o 6 miejsce będzie zwycięska. I się to ogłosi z pompą. Jako sukces wielki.
63 12
odpowiedź
User
terry
Hellow,
tvpinfo jest dostępne wszędzie, a tvn24 - niekoniecznie dla każdego?
co to za porównanie!!!!!!!!!!!
67 16
odpowiedź
User
Tom
Szczególnie paski są najciekawsze...
55 11
odpowiedź
User
YKK
Pozdrawiamy partie komunistyczne i robotnicze całego świata walczące o postęp, pokój i socjalizm!
58 15
odpowiedź
Zobacz więcej w kategorii: Reklamy / Marketing