SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

TVP ma 28 mln zł zysku zamiast 150 mln zł straty

Telewizja Polska w pierwszych 11 miesiącach br. zanotowała 27,7 mln zł zysku brutto, podczas gdy rok wcześniej miała aż 150,2 mln zł straty. Spółka podkreśla, że jej płynność finansowa jest stabilna.

siedziba Telewizji Polskiej, fot. TVP Article

Zysk TVP w okresie od stycznia do listopada br. był zatem większy niż po pierwszych dziesięciu miesiącach br., gdy wynosił 20,9 mln zł (więcej na ten temat).

TVP podała, że jej przychody abonamentowe w 11 miesiącach br. były o 37,8 mln zł wyższe niż rok wcześniej (to o 16 proc. w górę). Przy czym wzrosty miały miejsce głównie w pierwszym półroczu br. - W ostatnich miesiącach notowana jest jednak znacznie słabsza dynamika tych przychodów - czytamy w komunikacie TVP przesłanym do portalu Wirtualnemedia.pl.

Równocześnie o 10,7 proc. spadły przychody reklamowe spółki. To skutek recesji na rynku reklamy jak również braku transmisji wielkich wydarzeń sportowych w tym roku na antenach TVP (w 2012 roku pokazywała mistrzostwa Europy w piłce nożnej i letnie igrzyska olimpijskie w Londynie). Na spadek przychodów TVP ma też wpływ cyfryzacja naziemnej telewizji.

Spółka dywersyfikuje jednak coraz mocniej swoje wpływy. Pozostałe przychody (poza reklamą, sponsoringiem i abonamentem) wzrosły w okresie 11 miesięcy 2013 roku w stosunku do analogicznego okresu 2012 roku o 36 mln zł.

Z kolei koszty działalności operacyjnej w skali roku zostały obniżone o 59,2 mln zł. - To  efekt realizacji kolejnych etapów procesu restrukturyzacji, a także, niestety, wymuszonych trudną sytuacją finansową, oszczędności w sferze programowej - podano w komunikacie.

 

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: TVP ma 28 mln zł zysku zamiast 150 mln zł straty

12 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
pytanie
już w to wliczone są planowane cięcia zapowiedziane w teleexpressie i info oraz w archiwum TAI?
23 11
odpowiedź
User
jack
pewnie, 27 milionów złotych z abonamentu, reszta z cięć w honorariach, choćby 45% w archiwum i 30
% w Info, poza tym niezapłacone rachunki i wpływy ze sprzedaży nieruchomości, choćby w Gdańsku. Zaiste, Enron mógłby się uczyć kreatywnej księgowości....a w marcu jednak dowiemy się, że kilkadziesiąt milionów złotych w plecy....
37 10
odpowiedź
User
Ekspert
A kto w tedy ukradł te 150 milionów ? Coraz częściej chwaliliście się wysokimi zyskami z reklam a później wykazujecie straty. Gdzie te pieniądze uciekają ? albo raczej do kogo ?
17 11
odpowiedź
User
politruk - pinokio
Wielokrotnie powtarzane kłamstwo nie staje się prawdą. Słabsza dynamika przychodów z abonamentu w ostatnich miesiącach może być spowodowana usunięciem z rządu pewnego ministra. Urzędy państwowe i sp. Skarbu Państwa znowu przestały płacić. Nigdy nie płaciły, chociaż zwolnione nie są. Wpływy z reklamy są niskie, bo program jest słaby i oglądalność 8-9 proc. Z tymi imprezami sportowymi to już kit koncertowy. W 2012 r., z Euro i igrzyskami, przychody z rynku były o 177 mln. niższe od analogicznych w 2011 r. Recesja się skończyła, ale zawsze można się pokrętnie tłumaczyć. Cyfryzacja? TVP ma tyle miejsc na multipleksach, ale nie ma programu. W ogóle te tłumaczenia i gorzkie żale są pisane przez kalkę. Zawsze takie same. W kwietniu może się okazać, że znowu jest minus 7-10 mln.
41 10
odpowiedź
User
skecz z Dwójki
Przewodniczący rady nadzorczej znowu orzeknie, że zarząd TVP nie odpowiada za niskie wpływy z abonamentu i za fakt, że reklamodawcy nie kupują czasu reklamowego. A za co odpowiada?
34 10
odpowiedź