SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

TVP SA pozwana

20 tys. zł odszkodowania, przeprosin na łamach "Gazety Wyborczej" i w telewizyjnej Dwójce domaga się od TVP były pracownik

20 tys. zł odszkodowania, przeprosin na łamach "Gazety Wyborczej" i w telewizyjnej Dwójce domaga się od TVP SA operator filmowy i podróżnik Grzegorz Torzecki. Pozew o ochronę praw autorskich w tej sprawie wpłynął do Sądu Okręgowego w Warszawie. (więcej poniżej)
Zamów Newsletter Wirtualnemedia.pl
wersja bezpłatna
- wysyłany codziennie do 7.00
- aktualne wiadomości ze świata mediów, internetu i reklamy na Twój adres emailowy
- informacje o konkursach
- inne dodatkowe "ekskluzywne" informacje

       

W pole "adres-email" należy wpisać adres emailowy i następnie zatwierdzić (trzeba wcisnąć przycisk).

Po wykonaniu tych czynności na podany adres emailowy przyjdzie email z prośbą o potwierdzenie.

Sprawa ma związek z Krzysztofem Rogalą, dziennikarzem, byłym rzecznikiem prasowym PKN Orlen, a obecnie doradcą prezesa tej spółki.

Z pozwu, którego kopię PAP otrzymała dziś od Torzeckiego, wynika, że TVP SA 14 kwietnia 2003 r. nadała film Rogali pt. "Kręcone włosy", w którym wykorzystano fragmenty książki Torzeckiego - "Irian Jaya - wojowników raj utracony", bez podania nazwiska autora.

Przed złożeniem pozwu Torzecki prowadził negocjacje z prawnikiem TVP SA. Według niego, telewizja zaproponowała mu 6 tys. zł odszkodowania. Torzecki przyznaje także, że rozmawiał z Rogalą i że ten zaproponował mu najpierw bilet lotniczy, a potem 18 tys. zł. Z relacji Torzeckiego wynika, że Rogala żądał od niego, by po wpłacie odszkodowania tematu tego nie poruszyły żadne media. Torzecki - jak powiedział - nie był w stanie tego obiecać, bo wcześniej wysłał do mediów informacje o sprawie. Rogala wycofał się więc z propozycji.

- Naruszyłem prawa autorskie, czuję się winny i koniec. Nic więcej na ten temat nie mam do powiedzenia - powiedział Rogala.

Kierownik biura prasowego TVP SA Andrzej Siwek powiedział, że Rogala nie jest obecnie pracownikiem telewizji. Dodał, że TVP SA ma nadzieję, iż wyrok sądu będzie sprawiedliwy.
Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: TVP SA pozwana

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl