SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

TVP - tuba prawicy

Telewizja publiczna stała się tubą propagandową PO oraz Donalda Tuska?

Media lepiej robią ludzie o nastawieniu liberalno-prawicowym, bo mają zakodowany pluralizm - oświadczył w imieniu prawicowej ekipy, która półtora roku temu przejęła
telewizję publiczną, Maciej Grzywaczewski, szef programu pierwszego TVP, cytowany przez "Trybunę". Według niego ludzie o rodowodzie totalitarno-lewicowym czynią z mediów tubę propagandową.

Sposób relacjonowania w telewizji kampanii parlamentarnej oraz finiszującej właśnie kampanii prezydenckiej dobitnie pokazuje, że dzieje się dokładnie odwrotnie - twierdzi "Trybuna".

Według tej gazety telewizja publiczna, kierowana przez Jana Dworaka, byłego członka Platformy Obywatelskiej, stała się tubą propagandową PO oraz Donalda Tuska, a jej włodarze przez pluralizm rozumieją chyba wyłącznie dopuszczanie do udziału w bezpłatnej wyborczej reklamie PiS-u i kandydata tej partii na prezydenta Lecha Kaczyńskiego. Innych pretendentów do najwyższego urzędu w państwie telewizja publiczna prawie nie dostrzega.

Zdaniem "Trybuny" wiele można zarzucać TVP kierowanej przez kojarzonego z lewicą Roberta Kwiatkowskiego, ale na pewno nie taką stronniczość i polityczną gorliwość. Zresztą każdy ślad politycznego zaangażowania telewizji Kwiatkowskiego był zaciekle krytykowany przez inne media. Nad polityczno-partyjnym uwikłaniem TVP Dworaka prawie wszyscy przechodzą do porządku dziennego.

Obecni decydenci TVP, których część przyszła na Woronicza z ominięciem procedur konkursowych, nie muszą nawet specjalnie wydawać politycznych poleceń swoim podwaładnym, bo ci sami wiedzą, co robić, zauważa "Trybuna". Według niej dziennikarze, których poprzyjmowano do sztandarowych programów informacyjnych telewizji
publicznej przed wyborami, mają w większości słuszne, czyli prawicowe poglądy.

Według "Trybuny" faktem jest, że na kilka dni przed wyborami prezydenckimi oglądamy w telewizji publicznej festiwal dwóch prawicowych kandydatów: Tuska i Kaczyńskiego. Wmawia się nam, że dokonujemy wyboru tylko między nimi i ich wizjami Polski. - Kłania się model tzw. demokracji sterowanej - powiedział gazecie politolog prof. Mirosław Karwat.

A jaka jest Państwa opinia?

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: TVP - tuba prawicy

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl