SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

TVP tworzy zintegrowany newsroom

Telewizja Polska w związku z powstaniem Telewizyjnej Agencji Informacyjnej i budową zintegrowanego newsroomu utworzyła nowe stanowiska. W strukturze pojawili się szefowie i producenci newsroomu oraz wydawcy dnia.

TVP tworzy zintegrowany newsroom

- Wydawca (szef) newsroomu i producent newsroomu odpowiadają za koordynację programu i produkcji w Telewizyjnej Agencji Informacyjnej. Formalnie pełnią merytoryczny i produkcyjny nadzór nad poszczególnymi programami TAI, czyli “Wiadomościami”, “Panoramą”, “Teleexpresem”, TVP Info, a także portalem Info i redakcją pogody. Zadaniem szefów newsroomu jest także koordynacja pracy dziennikarzy zajmujących się tematyką zagraniczną oraz korespondentów zagranicznych TVP - mówi nam Jacek Rakowiecki, rzecznik prasowy TVP.

Stanowiska szefów newsroomu od 1 sierpnia br. pełnią: Grzegorz Sajór, Grzegorz Pawelczyk, Rafał Kurowski, Piotr Jaźwiński, Ewa Godlewska, Jarosław Tytus i Marcin Winiecki. Mają oni podejmować decyzje w porozumieniu z szefami programów informacyjnych, którzy pozostają na swoich stanowiskach. “Wiadomościami” nadal kieruje Piotr Kraśko, “Panoramą” - Jacek Skorus, a “Teleexpressem” - Jerzy Modlinger.

Z kolei producenci newsroomu odpowiadają głównie za produkcję programów i materiałów oraz za wszelkie rozliczenia finansowe. Funkcje te objęli Krzysztof Woźniak, Witold Sobieski, Bogdan Borowski, Marek Czunkiewicz, Tomasz Żochowski, Rafał Kwiatkowski i Sylwia Mehlis Gorzkowicz.

Wydawca dnia to natomiast funkcja w strukturze TVP Info. - Osoba na tym stanowisku odpowiada za bieżące funkcjonowanie anteny i pełni nadzór na wydawcami poszczególnych pasm (“Poranek”, “Info Dzień” i “Info Wieczór”). Zadaniem wydawcy dnia jest planowanie wspólnie z wydawcami pasm tematyki, którą będą się zajmować dziennikarze TVP Info - mówi Rakowiecki.

Wydawcy dnia zostali Magdalena Siemiątkowska, Katarzyna Karnaszewska, Rafał Kurowski i Tomasz Płuciennik.

Przypomnijmy, że od 1 lipca br. działa ponownie Telewizyjna Agencja Informacyjna, której szefem został Tomasz Sandak (więcej na ten temat). Od 1 września z kolei TVP Info przekształci się w pełnowymiarowy kanał informacyjny, a pasma lokalne przeniesione zostaną do TVP Regionalnej (przeczytaj o tym więcej).

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: TVP tworzy zintegrowany newsroom

14 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
ale kanał
To już było 17 lat temu. Komuna wróciła.
odpowiedź
User
lllll
I to sie nazywa "racjonalizacja" ??!! To jakis kolektyw ... bez przyszlosci
odpowiedź
User
B.ANALANY
Ludzie, przecież to już było, co tu nowego jest ?????? Siemiątkowska to siostra rodzona Małgorzaty Wyszyńskiej. stare wraca ??? Nawet Rafał Kurowski wrócił.. ale to akurat sensowny gość jest. generalnie NIHIL NOVE SUB SOLE !!! Mnożenie struktur u stanowisk i rozmywanie odpowiedzialaności. Po jaka cholerę są zatem kierownicy programów informacyjnych ? Te Kraśki, Skorusy i Modlingery ????
odpowiedź