SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

TVP uruchomi nowy kanał sportowy na MUX-8 w 2017 roku, TVP Sport dalej w kablówkach i na platformach cyfrowych

W przyszłym roku Telewizja Polska uruchomi nowy kanał sportowy w jakości HD, który trafi na MUX-8 i będzie dostępny bez opłat. W ofertach platform kablowych i satelitarnych pozostanie TVP Sport HD. - Bez większych wpływów abonamentowych trudno dziś sobie wyobrazić szybkie uruchomienie kanału - wyjaśnia portalowi Wirtualnemedia.pl Maciej Stanecki, wiceprezes TVP.

Maciej Stanecki, fot. TVPArticle

Zarząd Telewizji Polskiej zdecydował o wprowadzeniu kanału TVP Sport na multipleks na początku roku. Prezes Jacek Kurski argumentował to koniecznością udostępnienia w telewizji naziemnej pełnej oferty sportowej.

Wtedy planowano jednak, że TVP Sport w wersji SD trafi na MUX-3 (zamiast wyłączonej miesiąc temu TVP Polonia). Finalnie nadawca postanowił najpierw podwyższyć jakość sygnału TVP Info - od września na trzecim multipleksie nadawanie rozpocznie kanał TVP Info HD. O planach poprawy jakości obrazu informacyjnej stacji Kurski informował już na początku br.

Telewizja Polska nie rezygnuje z planów udostępniania stacji sportowej naziemnie, ale - jak dowiedział się portal Wirtualnemedia.pl - na uruchomiony niedawno ósmy multipleks trafi całkiem nowy kanał sportowy. Prace nad nim trwają od jakiegoś czasu, a robocza nazwa to TVP Sport Premium. Ustalenia portalu Wirtualnemedia.pl potwierdza Maciej Stanecki, wiceprezes Telewizji Polskiej.

- Telewizja Polska ma stabilną dobrą i rosnącą pozycje w naziemnej cyfrowej dystrybucji, dlatego rozwój oferty jest naszym priorytetem. Z tego powodu myślimy też o uruchomieniu nowego kanału sportowego w otwartej dystrybucji cyfrowej - mówi portalowi Wirtualnemedia.pl Maciej Stanecki.

Z naszych informacji wynika, że ze względów prawnych nadawcy łatwiej jest uruchomić nowy kanał dedykowany na ósmy multipleks niż renegocjować zawarte na kilka lat umowy z operatorami kablowymi i satelitarnymi, którzy mają w swoich ofertach TVP Sport HD.

Nowy kanał będzie na MUX-8 nadawał w jakości HD. Nad programem i rozdzieleniem między niego i TVP Sport posiadanych przez Telewizję Polską praw do transmisji pracują redakcja sportowa oraz dział prawny nadawcy.

Pod względem technologicznym Telewizja Polska jest gotowa do obsługi dwóch kanałów sportowych. Nie złożyła jednak jeszcze wniosku do Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji o udzielenie koncesji na nadawanie kolejnego kanału sportowe.

- Jest to przedsięwzięcie kosztowne, nad którym rozpoczęliśmy już prace, również nad złożeniem wniosku do KRRiT. Sport jest i był ważny dla Polaków, a TVP jako publiczny nadawca zawsze wsłuchuje się w takie głosy, dlatego będziemy się starali, żeby oferta dla naszych widzów była jak najbogatsza - wyjaśnia nam Maciej Stanecki.

- Jednak bez zagwarantowania większych wpływów abonamentowych, a nawet bez nowej ustawy medialnej trudno dziś sobie wyobrazić szybkie uruchomienie kanału. Bardzo liczymy, że taka sytuacja nastąpi do końca roku i wtedy chcielibyśmy, żeby kanał sportowy mógł trafić na MUX w przyszłym roku - podkreśla wiceprezes TVP. Kanał TVP Sport istnieje od 2006 roku, a od stycznia 2014 roku nadaje w wysokiej rozdzielczości. Jest dostępny na wszystkich platformach cyfrowych oraz we wszystkich dużych sieciach kablowych.

Z danych Nielsen Audience Measurement wynika, że średni udział TVP Sport w rynku w lipcu br. wyniósł 0,75 proc.

Dołącz do dyskusji: TVP uruchomi nowy kanał sportowy na MUX-8 w 2017 roku, TVP Sport dalej w kablówkach i na platformach cyfrowych

29 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
po byku
TVP przejmie prawa do PBR? U Pierwszego Prezesa byłby duży plus...
odpowiedź
User
Gie
Oj musi być krucho w TVP z kasą. Rzuciłem okiem na zamówienia publiczne i ostatni ogłoszony przetarg miał miejsce 27 lipca. W sierpniu nie ma nic a we wcześniejszych miesiącach ogłaszano regularnie po kilka(naście).
odpowiedź
User
rozbawiony piSSem
Chleba ( 500+) i igrzysk (TVP Sport Premium). Jakie to rutynowo przewidywalne i sztampowe :D
Na szczęście pojawi się też program kulinarny „Kochanie, ratujmy nasze dzieci” - uczący jak łyknąć narodowo-socjalistyczną propagandę by się nie struć :D :D :D
odpowiedź