SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

TVP zakończyć ma 2015 rok bez straty. Znika ośrodek iTVP HD

Rada nadzorcza Telewizji Polskiej na poniedziałkowym posiedzeniu przyjęła plan ekonomiczno-finansowy i plan inwestycyjny spółki na rok 2015. Zgodziła się też na likwidację ośrodka iTVP HD.

siedziba Telewizji Polskiej, fot. TVPArticle

Plan ekonomiczno-finansowy i plan inwestycyjny TVP zostały przedłożone radzie nadzorczej przez zarząd spółki.  Zgodnie z ich założeniami, Telewizja Polska ma w przyszłym roku osiągnąć nieujemny wynik finansowy. Rada zdecydowała o przyjęciu obu planów.

Organ podjął też decyzję o reorganizacji dotychczasowego ośrodka iTVP HD, która nastąpi od 1 stycznia 2015 roku.  Po likwidacji tej jednostki antena TVP HD znajdzie się w strukturze organizacyjnej TVP1. Biuro Handlu TVP przejmie sprawy działalności sprzedażowej w zakresie mediów interaktywnych oraz reemisji, zaś Ośrodek TVP Technologie - planowanie, koordynację i realizację strategii rozwoju mediów interaktywnych. Działalność programowa w zakresie mediów interaktywnych (w tym portal tvp.pl) znajdzie się z kolei w strukturze Telewizyjnej Agencji Informacyjnej.

- Powyższe zmiany są konsekwencją założeń strategicznych polegających na dążeniu do optymalizacji struktury organizacyjnej spółki. Ich efektem będzie m.in. poprawa efektywności, konsolidacja zadań jednostek zgodnie z ich dotychczasowymi zadaniami, lepsze wykorzystanie potencjału ludzkiego, a także ograniczenie liczby jednostek zakładu głównego TVP - podała TVP w komunikacie.

Rada zajmowała się sprawą likwidacji ośrodka iTVP HD już na posiedzeniu w poniedziałek 27 listopada br., ale wówczas decyzji nie podjęła (więcej na ten temat).

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: TVP zakończyć ma 2015 rok bez straty. Znika ośrodek iTVP HD

3 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
jim
A kiedy poznamy straty za 2014, pod koniec marca jak zwykle, czwarty rok z rzędu?
odpowiedź
User
szara komórka
Jak to w ogóle możliwe, że spółka SA przez kolejne lata generuje straty na setki milionów, a nikomu z zarządu, rad nadzorczych, itp włos nie spada z głowy? Jakim cudem minister skarbu państwa toleruje mnożenie bytów, które zapychają anteny byle sieczką, za to ich "derekcje" mają gaże, jakby osobiście produkowały newsy w pocie czoła całodobowo? Kto i w jaki sposób dosypuje do corocznych debetów, zamiast rozliczyć niekompetentnych nieudaczników?
odpowiedź
User
Ham
Wynik finansowy za cały rok trzeba podawać w marcu - zgodnie z prawem. Dlaczego TVP ma robić inaczej? Żeby jaki "jim" się nie kompromitował niewiedzą? A w dodatku straty TVP były w setkach mln (choć tylko dwóch...) jedynie w roku olimpijskim, pozostałe lata straty były były niższe i uzupełnione z kapitału zakładowego, bez zadłużania. Trudno zaś, żeby minister kogoś w TVP karał za to, że niewydolna władza nie potrafi zapewnić ściągania abonamentu więc to raczej on powinien polecieć. No i te gaże to mit: sprawdźcie sobie w Pressie: prezes Braun zarabia ciut ponad 20 tys., prezes TVN, które zadłużone jest na miliardy zł - 320 tys. zł (plus opcja na tańsze akcje). Śmiech na sali...
odpowiedź