SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

TVP zakupi nowe samochody?

Obecnie TVP SA ma ponad 440 pojazdów

Jednostki organizacyjne zlokalizowane w Warszawie korzystają z 224 pojazdów (w tym OTV Warszawa – z 8), a oddziały terenowe użytkują 223 samochody.

Jak wynika z informacji biura prasowego telewizji publicznej tabor samochodowy TVP jest bardzo zróżnicowany. Są samochody osobowe, ciężarowe oraz specjalne/specjalistyczne, a także przyczepy. TVP korzysta z 10 modeli samochodów. Przy wyborze marek pod uwagę brana była dobra opinia, funkcjonalność, mała awaryjność i dostęp do stacji serwisowych w Polsce. 

Do realizacji programów jeździ się samochodami typu kombi, bus i furgon – Opel, Ford, Volkswagen, Mercedes, Chrysler, Toyota, Star i Volvo. Osoby zajmujące kierownicze stanowiska użytkują samochody typu sedan – Opel, Fiat, Ford i Honda. Z uwagi na preferencje przy ubezpieczeniu, dobrze widoczne logo firmy i łatwiejsze zapewnienie wentylacji wnętrza pojazdu aż 75 proc. pojazdów jest w kolorze białym. 

Pojazdy którymi dysponuje TVP są w znacznym stopniu wyeksploatowane (w ok. 80 proc. zamortyzowane) i o dużym przebiegu, większość w granicach 150 000 – 200 000 km. Najbardziej wyeksploatowane mają przebieg 300 000 – 350 000 km. Około 320 pojazdów pochodzi z lat 1981 – 1998 a ponad 100 wyprodukowano w latach 1999 – 2000. Tylko 12 samochodów zostało kupionych w latach 2001 – 2003. 

- Istnieje potrzeba sukcesywnego odnawiania floty, zastępowania drogich w eksploatacji i utrzymaniu starych samochodów na nowe, sprawne technicznie, w mniejszym stopniu podatne na awarie, szczególnie samochody produkcyjne - poinformowała biuro prasowe TVP.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: TVP zakupi nowe samochody?

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl