SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

TVP zostanie sprywatyzowana?

Lider PO Donald Tusk uważa, że należy sprywatyzować dwa z trzech kanałów TVP.

Sporo kontrowersji wywołała wypowiedź dla magazynu "Business Week Polska" kandydata na fotel prezydenta Donalda Tuska, zarazem lidera Platformy Obywatelskiej.

Tusk w odpowiedzi na pytanie czy podpisze ustawę pozwalającą na prywatyzację dwóch z trzech kanałów telewizji publicznej odpowiedział: tak.

- Pod warunkiem, że pieniądze publiczne będziemy przeznaczać na tworzenie dobrych programów misyjnych, a skończymy z przejadaniem ich przez koterie i rozdęte instytucje  - mówi Donald Tusk.

Stanowisko lidera PO wzbudził niepokój Przewodniczącej Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji Danuty Waniek.

- Platforma Obywatelska, która dziś przoduje w sondażach opinii publicznej nie kryje, że będzie chciała doprowadzić do prywatyzacji TVP. Obserwuję tę sytuację z niepokojem, tym bardziej, że stoję na straży wykonywania ustawy o radiofonii i telewizji, która w Art. 26.1 stwierdza, że Telewizję Polską tworzą programy I, II, TV Polonia oraz programy regionalne. Jako Przewodnicząca KRRiT wielokrotnie występowałam przeciwko tego rodzaju pomysłom. Wskazywałam również np. podczas Okrągłego Stołu Mediów Publicznych w Krakowie w 2003 roku, na potrzebę sojuszu - porozumienia w sprawie mediów publicznych. To przecież dobro narodowe, polska telewizja i polskie radio wnoszą istotny wkład w rozwój kultury narodowej, są podstawowym  źródłem wiedzy o kraju i świecie dla milionów Polaków, a co najważniejsze są nadal polskie.
Wystarczy spojrzeć na sytuację na rynku prasowym, by przekonać się o skutkach dominacji zagranicznego kapitału, dotyczy to zwłaszcza prasy lokalnej. Powinno to być przestrogą przed pomysłami prywatyzacji telewizji. A jednak są one obecne i to coraz mocniej.
Dlatego dziś, gdy trwa już kampania wyborcza, wzywam kandydatów do Parlamentu i na urząd Prezydenta RP by zawarli porozumienie w sprawie ochrony mediów publicznych, by stosunek do zachowania publicznego charakteru tych mediów stał się wyznacznikiem kampanii wyborczych i pozwolił wyborcom na dokonanie świadomej oceny - czytamy w oświadczeniu Waniek przesłanym wortalowi Wirtualnemedia.pl.

Jaka jest Państwa opinia w tej sprawie? Czy pomysł prywatyzacji TVP to dobre rozwiązanie?

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: TVP zostanie sprywatyzowana?

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl