SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Twitter podwaja limit znaków we wpisach na stałe

Twitter na stałe zwiększa limit znaków w jednym wpisie ze 140 do 280. Zmiana nie obejmie jedynie wiadomości po japońsku, koreańsku i chińsku.

Article

Informacje o zwiększeniu limitu znaków w jednym wpisie na Twitterze pojawiły się we wrześniu br. Serwis udostępnił w ramach testów możliwość dłuższego postowania wybranym użytkownikom. Przedstawiciele Twittera podkreślali, że rozwiązanie ma służyć przede wszystkim wygodzie korzystających z serwisu, którzy często nie mogli w 140 znakach zamknąć wpisów.

Po udanej fazie testów, Twitter zwiększył na stałe limit znaków w jednym wpisie ze 140 do 280. O zmianach poinformowano na oficjalnym koncie i stronie serwisu.

W komunikacie przedstawiciele Twittera podkreślili, że w czasie testów 5 proc. wpisów przekraczało 140 znaków, a jedynie 2 proc. przekroczyło 190 znaków.

W połowie ubiegłego roku Twitter zrezygnował z wliczania zdjęć czy gifów do limitu znaków na wpis. Użytkownicy dostali wtedy także opcję podawania dalej własnych tweetów.

W III kwartale tego roku Twitter zanotował 21 milionów dolarów straty i 590 milionów dolarów przychodu, serwis ma 330 mln aktywnych użytkowników.

Dołącz do dyskusji: Twitter podwaja limit znaków we wpisach na stałe

5 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
michalr90
Zła decyzja. 140 znaków zmuszało do zwięzłości, teraz będzie lanie wody. Szkoda :(
odpowiedź
User
ciekawy
W jaki sposób egzekwowane jest ograniczenie 140 znaków po japońsku, koreańsku i chińsku? Chodzi o wersję językową, z jakiej korzysta użytkownik Twittera?
odpowiedź
User
pavv
Rewolucja na miarę wynalezienia koła!
odpowiedź