SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Dzięki wideo przychody reklamowe Twittera wzrosną o 15 procent

W 2018 roku przychody Twittera pochodzące z reklam mogą wzrosnąć o 15 procent przy jednoczesnym spadku kosztów zaangażowania odbiorcy - wynika z prognoz analityka banku JPMorgan. Twitter ma szansę stać się jednym z istotnych dostawców informacji w internecie w miarę tego jak na platformie pojawia się coraz więcej materiałów wideo.

Article

Przewidywania dotyczące przyszłości Twittera pojawiły się w notatce przekazanej klientom banku JPMorgan przez jednego z jego analityków Douga Anmutha.

Zgodnie z prognozami przychody reklamowe Twittera w 2018 r. mogą wzrosną o 15 proc. w porównaniu z 7-procentowym spadkiem zanotowanym przez serwis w okresie całego ub.r.

Według przewidywań wzrostowi przychodów reklamowych Twittera będzie też towarzyszyć spadek do 40 proc. wskaźnika CPE, czyli kosztów ponoszonych przez reklamodawców za zaangażowanie odbiorców reklam.

Według eksperta JPMorgan wymienione tendencje są związane ze zmianą rodzaju treści zamieszczanych na Twitterze. W ostatnim okresie serwis postawił mocno na interesujące dla użytkowników materiały wideo, takie jak np. transmisje zamieszczane przez stacje i kanały sportowe, a także treści pochodzące od mediów dotyczące bieżących i istotnych wydarzeń na świecie. Ostatnim ruchem Twittera w tym kierunku jest zapowiedź nadawania relacji na żywo we współpracy z lokalnymi nadawcami telewizyjnymi.

W IV kwartale 2017 roku Twitter zanotował przychody wyższe rok do roku o 2 procent, a także po raz pierwszy osiągnął kwartalny zysk netto (wynoszący 91 milionów dolarów). Obecnie z portalu korzysta globalnie 330 milionów użytkowników miesięcznie.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Dzięki wideo przychody reklamowe Twittera wzrosną o 15 procent

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl