SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Twitter na minusie w II kw., w dół przychód, liczba użytkowników stoi w miejscu

116 milionów dolarów straty i 574 miliony dolarów przychodu zanotował Twitter w II kwartale bieżącego roku. Liczba aktywnych użytkowników mikrobloga sięgnęła 328 milionów.

Article

W II kwartale 2017 roku Twitter zanotował stratę netto w wysokości 116,5 miliona dolarów, w porównaniu do 107,2 miliona dolarów straty w analogicznym okresie roku 2016.

W tym samym czasie o 5 proc. zmniejszył się przychód firmy, z 602 milionów dolarów do 573,9 miliona dolarów. Przychód z reklam Twittera sięgnął w II kwartale 489,1 milionów dolarów (spadek o 8 proc. r/r).

Średnia miesięczna liczba aktywnych użytkowników Twittera w II kwartale sięgnęła 328 milionów. To co prawda o 5 proc. więcej w skali roku, ale bez zmian w porównaniu z wcześniejszymi trzema miesiącami.

Po opublikowaniu kwartalnych wyników Twittera jego akcje na giełdzie potaniały o 8,4 proc. do kwoty 17,9 dol. za sztukę.

 

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Twitter na minusie w II kw., w dół przychód, liczba użytkowników stoi w miejscu

1 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Użytkownik TT
1. Błędem było zamknięcie Vine. Zostawienie osobnego działu dla Periscope. Czemu do teraz TT nie postawił na treści wideo i audio.
2.Jednocześnie największy atut TT czyli szybkie informacje nie są w pełni wykorzystane.... czemu jeżeli chce poczytać o ataku terrorystycznym w Europie czy burzliwych dyskusjach musze szukać po # lub użytkownikach... TT powinien szybciej łapać tzw popularne tematy (trending)
3.Kolejnym atutem TT są jego DM (direct Message) czemu do teraz nie ma osobnej aplikacji konkurencyjnej dla Whats App i Messenger.
4.TT ma ogromną bazę potencjalnych znanych blogerów i vlogerow czemu nie postawi na nich tylko o nich zapomina.
5. Czemu poszczególne TT są takie nudne. Czemu nie ma możliwości pogrubienia/podkreślenia lub zmienienia koloru czcionki. Chciałbym więcej elementu artystycznego w TT
odpowiedź