SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Twitter z kolejnym rekordem w Polsce - już 2,8 mln użytkowników

W ostatnich miesiącach Twittera odwiedzało po 2,7-2,8 mln polskich internautów, co jest najwyższym jak dotąd wynikiem tego serwisu w Polsce. W skali roku zyskał u nas ponad pół miliona użytkowników.

Article

W sierpniu br. Twittera odwiedziło 2,82 mln polskich internautów (real users), co jest rekordowo dużym zasięgiem serwisu. Wcześniej poziom 2,8 mln użytkowników nieznacznie przekroczył w marcu br., natomiast mocno zbliżył się do niego w grudniu ub.r.

W kolejnych miesiącach br. portal notował od 2,44 do 2,82 mln użytkowników. Najsłabsze pod tym względem były kwiecień i maj, natomiast w pozostałych miesiącach serwis miał 2,6-2,8 mln odwiedzających.

 

Tak jak wszystkie zagraniczne strony Twitter nie jest w Megapanelu objęty audytem site-centric, dlatego nie wiadomo, ile odsłon wykonują ani jak dużo czasu spędzają w tym serwisie polscy internauci. Według danych z Megapanelu można natomiast określić cechy demograficzne (płeć, wiek, wykształcenie, miejsce zamieszkania) polskich użytkowników Twittera - taką analizę portal Wirtualnemedia.pl zamieścił na podstawie danych z grudnia ub.r. (przeczytaj ten artykuł).

W ostatnich dwóch latach liczba Polaków odwiedzających Twittera podwoiła się. W 2012 roku serwis miał u nas 1,2-1,7 mln użytkowników, a w czerwcu ub.r. - już 2,5 mln, przy czym w kolejnych trzech miesiącach ta liczba zmalała do 2,1-2,2 mln. Jednak od listopada ub.r. (z wyjątkiem kwietnia i maja br.) Twitter notuje 2,6-2,8 mln odwiedzających.

W sierpniu br. portal miał o 690,3 tys. użytkowników więcej niż rok wcześniej, co oznacza wzrost o 32,4 proc.

 

Od lipca br. sprzedażą oferty reklamowej Twittera na polskim rynku zajmuje się agencja 140 Media (przeczytaj więcej na ten temat).

 

Na całym świecie Twitter w połowie br. miał 271 mln użytkowników aktywnych w skali miesiąca, o 24 proc. więcej niż rok wcześniej, notując w I półroczu 312 milionów dolarów wpływów i 145 milionów dolarów straty (zobacz szczegóły).

Należy zaznaczyć, że wszystkie powyższe statystyki dotyczą ogółu internautów odwiedzających serwis, a nie jedynie tych mających w nim konto (na portalu wszystkie treści można przeglądać bez zalogowania). Co ciekawe, wśród użytkowników zarejestrowanych na Twitterze aż 44 proc. nie opublikowało dotychczas żadnego wpisu (więcej na ten temat).

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Twitter z kolejnym rekordem w Polsce - już 2,8 mln użytkowników

1 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
GG
byłem na ich prezentacji, mają ciekawe produkty reklamowe. Patrząc na ich aktywność w ostatnim czasie, wygląda to obiecująco
9 8
odpowiedź