SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Twitter ze wzrostem wpływów i liczby użytkowników, ale ponad 100 mln dol. straty

103 miliony dolarów straty i 616 milionów dolarów przychodu zanotował Twitter w III kwartale bieżącego roku. Liczba aktywnych użytkowników mikrobloga sięgnęła 317 milionów.

Article

W III kwartale 2016 roku Twitter zanotował stratę netto w wysokości 102,9 miliona dolarów, w porównaniu do 131,7 miliona dolarów straty w analogicznym okresie roku 2015.

W tym samym czasie o 8 proc. zwiększył się za to przychód firmy, z 569,2 miliona dolarów do 615,9 miliona dolarów. Przychód z reklam Twittera sięgnął w III kwartale 545 milionów dolarów (wzrost o 6 proc. r/r), z czego 90 proc. wygenerowały reklamy wyświetlane na urządzeniach mobilnych.Średnia miesięczna liczba aktywnych użytkowników Twittera w III kwartale sięgnęła 317 milionów - o 3 proc. więcej w skali roku. 83 proc. z nich stanowiły osoby odwiedzające serwis z poziomu urządzeń mobilnych.

Przy okazji publikacji najnowszych danych finansowych, Twitter ogłosił, że zredukuje zatrudnienie o ok. 9 proc. Reorganizacja ma objąć przede wszystkim działania firmy w zakresie sprzedaży, współpracy i marketingu, a jej efektem ma być osiągnięcie zysku w 2017 r.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Twitter ze wzrostem wpływów i liczby użytkowników, ale ponad 100 mln dol. straty

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl