SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Twórca Wikipedii startuje ze społecznościowym serwisem newsowym WikiTribune

Jimmy Wales, założyciel Wikipedii ogłosił uruchomienie projektu WikiTribune. Chodzi o społecznościowy serwis newsowy tworzony przez dziennikarzy we współpracy z internautami, w którym mają się pojawiać przede wszystkim sprawdzone i rzetelne materiały pisane i redagowane przez członków społeczności internetowej.

Article

Start serwisu WikiTribune Jimmy Wales, twórca Wikipedii zapowiedział w kwietniu br. Teraz platforma została uruchomiona, a Jimmy Wales wyjaśnia na łamach WikiTribune czym jest nowy projekt i jak w założeniach ma funkcjonować.

Wales podkreśla, że idea WikiTribune jest podobna do tej która towarzyszyła tworzeniu Wikipedii, znanej obecnie na całym świecie encyklopedii funkcjonującej w internecie.

WikiTribune ma być serwisem newsowym prowadzonym przez dziennikarzy oraz społeczność internautów wzbogacających na podstawie własnej wiedzy materiały publikowane na platformie.

Wales zaznacza, że obecnie do projektu zostało zaproszonych kilku zawodowych dziennikarzy dostarczających treści na WikiTribune. Publikowane materiały mogą być edytowane przez zarejestrowanych internautów – ochotników pod kontrolą zespołu administratorów. W przyszłości, jak zapowiada twórca projektu możliwe będzie też tworzenie przez internautów ich własnych artykułów podlegających odpowiedniej weryfikacji.

Wszystkie treści zamieszczane na WikiTribune mają być dostępne za darmo, zaś ich najważniejszą cechą będzie, jak zapowiada Wales, rzetelność i zgodność z faktami. Serwis ma się utrzymywać z datków użytkowników, a zebrane kwoty będą przeznaczone m.in. dla wąskiej grupy dziennikarzy pracujących etatowo dla WikiTribune.

Wales podkreśla, że WikiTribune znajduje się obecnie we wczesnej fazie pilotażowej i jest na razie jedynie projektem z którego ma szansę narodzić się w pełni wartościowy serwis informacyjny stanowiący alternatywę dla innych komercyjnych mediów działających w internecie.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Twórca Wikipedii startuje ze społecznościowym serwisem newsowym WikiTribune

1 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Twój nick
Trybuna cyberludu wraz z radiookomitetem.
8 9
odpowiedź