SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Tymochowicz kontra Wróbel

Magazyn Gentleman zamieszcza artykuł, w którym przedstawione są dwa stanowiska, dotyczące kształtowania wizerunku osób publicznych.

Na te same pytania odpowiadali Marek Wróbel i Piotr Tymochowicz. Najpierw rozmówców zapytano o to, czy lepiej jest mieć wizerunek negatywny, czy pozytywny. Zdaniem Tymochowicza, zdarza się, że negatywny wizerunek polityków w mediach obracany jest w śmieszność, która z kolei po pewnym czasie zaczyna budzić pozytywne skojarzenia. Wróbel uważa, że „(…) na ogół (…) lepiej jest uchodzić za dobrego, niż za złego”.

Według Tymochowicza dużą rolę w kształtowaniu wizerunku odgrywa skandal. Wróbel uważa, że wszystko zależy od celu naszych działań, a także grupy docelowej. Na dłuższą metę „(…) wyborcy nie chcą skandalistów”. Obaj rozmówcy starali się zdefiniować wizerunek współczesnego mężczyzny. Zarówno dla Wróbla, jak i Tymochowicza „typ uniwersalny” nie istnieje.

Tymochowicz dzieli mężczyzn na cztery typy: „mydłkowatych chłopców”, do których zalicza Tomasza Lisa, Piotra Kraśko i Krzysztofa Ibisza, „zasuszonych panów”, u których zacierają się rysy damskie i męskie (wymienia tu Donalda Tuska), a także „macho”. Czwarty typ to taki, który „(…) nie musi mieć cech męskiego wyglądu, musi jednak posiadać pewne atrybuty, tj. pieniądze i/lub władzę”.

W kształtowaniu wizerunku kobiet wyodrębnił dwa trendy: bizneswoman (Julia Pitera, Hanna Gronkiewicz-Waltz, Henryka Bochniarz), a także „(…) trend talibski, czyli więcej włosów na klatce piersiowej i nogach, niż na głowie. Świetnie odnajdują się w nim posłanki Elżbieta Kruk i Danuta Hojarska”.

Źródło: Gentleman, rozmawiała Klaudia Kloczkowska, Taktyka czy retoryka?, 01.10.06, s. 114 - proto.pl

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Tymochowicz kontra Wróbel

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl