SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Tytuł Radia Gdańsk

Radiowa Osobowość Roku 2003

Od 1997 roku Radio Gdańsk przyznaje honorowy tytuł Radiowej Osobowości Roku. 15 lutego w Operze Bałtyckiej odbędzie się uroczystość wręczenie statuetek wybitnym osobowościom świata kultury, nauki, polityki i sportu w roku 2003.

Radiowymi Osobowościami Roku 2003 zostały:

Profesor Simona Kossak - wnuczka słynnego malarza Wojciecha Kossaka, od blisko 2 lat, codziennie, na antenie Radia Gdańsk popularyzuje wiedzę przyrodniczą. Do Puszczy Białowieskiej przybyła z Krakowa, gdzie studiowała na Wydziale Biologii i Nauk o Ziemi Uniwersytetu Jagiellońskiego. Jej dorobek obejmuje blisko 150 publikacji naukowych i popularno naukowych. Jest autorką 3 książek m.in Sagi Puszczy Białowieskiej. Redaktor Naczelny Wydawnictw Instytutu Badawczego Leśnictwa. Kierownik Zakładu Lasów Naturalnych w Białowieży.

Sylwia Gruchała - jedna z najpiękniejszych Polek uprawiających sport na najwyższym światowym poziomie. Tylko w ostatnim roku - drużynowa Mistrzyni Świata i Europy , indywidualnie - wicemistrzyni świata z Hawany i triumfatorka ostatnich zawodów PS we włoskim Como. W pucharowych turniejach zwyciężała już pięciokrotnie. Udany olimpijski epizod w Sydney -zakończony srebrem w turnieju drużynowym. Pewna olimpijska kwalifikacja do Aten , skąd w sierpniu postara się przywieźć złoto. Marzy o zgłębianiu zakamarków ludzkiej duszy, dlatego w przyszłości nie wyklucza podjęcia studiów psychologicznych.

Prof. Andrzej Ceynowa - za młodu pilot szybowcowy i skoczek spadochronowy. Obecnie narzeka na brak czasu na aktywniejszą rekreacje. Odpoczywa przy muzyce klasycznej. Szczególnym uwielbieniem darzy włoskie belcanto. Jako naukowiec specjalizuje się we współczesnej literaturze amerykańskiej ze szczególnym uwzględnieniem dramatu, teatru oraz historii kultury. Członek wielu towarzystw w kraju i zagranicą. Rektor Uniwersytetu Gdańskiego.

Jan Ryszard Kurylczyk - jest autorem 6 książek o tematyce religijnej i historycznej. Interesuje się numizmatyką i historia starożytną. Posiada wielki talent oratorski. Pracował jako geodeta, budował Elektrownie w Żarnowcu, był wojewodą w Słupsku. 21 października 2001 roku został powołany na stanowisko Wojewody Pomorskiego.

Mieczysław Jaroszewicz - od ponad 20-tu lat dyrektor Muzeum Pomorza Środkowego mieszczącego się w Zamku Książąt Pomorskich w Słupsku. Z pochodzenia kresowiak z Wilna. Pomysłodawca odbywającego się w Słupsku od kilku lat Jarmarku Gryfitów. Umiejętnie łączy funkcje menadżera i animatora wydarzeń kulturalnych. Dzięki Jego staraniom w ubiegłym roku muzeum zamkowe, w którego zbiorach znajduje się największa na świecie kolekcja dzieł Witkacego oraz skansen wsi słowińskiej w Klukach odwiedziła rekordowa liczba turystów - ponad 180 -ąt tysięcy.

Donald Tusk, Wojciech Fortuna, Wojciech Duda - kiedy zaczynali pracę nad tym niezwykłym wydawnictwem nie sądzili, że jej efektem będzie aż pięć tomów głównych, niemieckie wydanie tomu pierwszego, kilkadziesiąt numerów czasopisma 30 dni, albumy: Dawny Sopot, Wrzeszcz, Oliwa i Był sobie Gdańsk 1945. Nie sądzili, że efektem będzie być może największy zbiór zdjęć starego Gdańska i narodziny świadomości, że to Polacy przywrócili do życia to dumne miasto, które zniszczyli inni… słowem Był Sobie Gdańsk...

Danuta i Ryszard Cieroccy - pod koniec lat 80. naczelnik gminy Chmielno oraz jego żona pracująca w tutejszym Urzędzie Gminnym, postanowili uruchomić własny biznes. Mieli trochę oszczędności. Znajomy udostępnił kilka maszyn odzieżowych, zwerbowali do pracy ludzi z sąsiedztwa. Zaczęli od prostego zszywania kurtek, już skrojonych, dostarczonych przez innego przedsiębiorcę. Firma Aryton czterokrotnie otrzymywała złote medale w kategorii ekskluzywnych wyrobów odzieżowych a w roku 2003 otrzymała tytułdoskonałość mody w kategorii okrycia wierzchnie.

Uroczystość uświetni występ Kassak Brass Ansamble oraz koncert Leszczy z udziałem Polskiej Filharmonii Kameralnej w Sopocie.
Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Tytuł Radia Gdańsk

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl