SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Udany debiut SkyEurope

SkyEurope zadebiutował ceną 25,50 zł, 8,50% powyżej ceny emisyjnej.

SkyEurope Holding AG, operator tanich linii lotniczych, zadebiutował we wtorek na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie ceną 25,50 zł, czyli 8,50% powyżej ceny emisyjnej wynoszącej 23,50 zł.

O godzinie 16.00 inwestorzy za akcje SkyEurope płacili 26,00 zł przy obrocie wynoszącym ponad 1 mln zł.

Do obrotu giełdowego we wtorek w Wiedniu i w Warszawie wprowadzonych zostało jednocześnie 20.000.000 akcji (w tym 10 mln „starej” emisji i 10 mln „nowej” emisji).

Komisja Papierów Wartościowych i Giełd (KPWiG) dopuściła do publicznego obrotu w Polsce akcje SkyEurope z wykorzystaniem tzw. jednolitego paszportu europejskiego 22 września.

SkyEurope działa w sektorze tanich linii lotniczych, jej działalność koncentruje się na usługach realizowanych do/z Centralnej Europy z czterech baz zlokalizowanych w Bratysławie, Budapeszcie, Warszawie i Krakowie. Emitent oferuje rozkładowe loty do 28 miast w 16 europejskich krajach.

Spółka SkyEurope Holding AG jest 28 spółką, jaka zadebiutowała na Giełdzie w roku 2005, oraz 7 spółką zagraniczną notowaną na GPW.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Udany debiut SkyEurope

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl