SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

UE będzie rejestrować e-maile i smsy?

Unia Europejska postanowili przyspieszyć wprowadzenie środków służących do skuteczniejszego zwalczania terroryzmu.

Ministrowie spraw wewnętrznych wspólnoty na nadzwyczajnym posiedzeniu w Brukseli przyjęli projekt zmian, które po ich dopracowaniu mają być wprowadzone w życie pod koniec roku

Ministrowie przyjęli harmonogram prac nad głównymi problemami walki z terroryzmem. Państwa Unii mają się zająć walką z radykalizacją młodzieży muzułmańskiej mieszkającej w Europie, możliwościami blokowania terrorystom dostępu do systemów bankowych, usprawnieniem wymiany danych wywiadowczych oraz polepszeniem przepływu informacji o skradzionych bądź zagubionych środkach wybuchowych.

Środki te zostały przyjęte przez Unię w zeszłym roku po zamachach w Madrycie, ale nie zostały jeszcze wprowadzone w życie. Wielka Brytania domaga się ich jak najszybszego i pełnego zastosowania.

Elektroniczny nadzór?

Do października tego roku zostaną uzgodnione szczegóły ogólnoeuropejskiego systemu rejestracji poczty elektronicznej oraz rozmów telefonicznych i wiadomości sms.

Według brytyjskiej propozycji, rejestracji danych mieliby dokonywać wszyscy operatorzy internetu i telefonii. Do grudnia ministrowie Unii mają też czas na uzgodnienie szczegółów wymiany informacji pomiędzy służbami policyjnymi oraz przyjęcie wspólnego stanowiska w sprawie ograniczenia możliwości przepływu pieniędzy służących do finansowania terroryzmu.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: UE będzie rejestrować e-maile i smsy?

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl