SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

UKE chce jak najszybszej obniżki cen dla klientów biznesowych przezTPSA

Urząd Komunikacji Elektronicznej (UKE) ocenia, że TelekomunikacjaPolska (TPSA) powinna do 1 kwietnia obniżyć opłaty za połączenia zeswojej sieci stacjonarnej do sieci komórkowych dla klientówbiznesowych, poinformował urząd w komunikacie. Zaznaczono, że jeśliw tym terminie TPSA nie obniży cen, to urząd może nałożyć na spółkękary.

UKE chce jak najszybszej obniżki cen dla klientów biznesowych przezTPSA

"Prezes Urzędu Komunikacji Elektronicznej nie sprzeciwił siępropozycji zmiany opłat za połączenia z sieci stacjonarnejTelekomunikacji Polskiej SA do sieci komórkowych operatorów PTKCentertel, Polkomtel i Polskiej Telefonii Cyfrowej orazwyodrębnienia opłat za połączenia do sieci Polsat Cyfrowy w całejofercie taryfowej dedykowanej klientom biznesowym" - czytamy wkomunikacie. TPSA zmienia opłaty detaliczne za połączenia z siecistacjonarnej do sieci komórkowych (F2M - fixed to mobile), wzwiązku z obniżką stawek za zakańczanie połączeń w sieciachruchomych (MTR - mobile termination rates). Dlatego obniżce ulegająopłaty za połączenia do sieci Era, Orange i Plus.

UKE zaznaczył też, że TPSA powinna jak najszybciej obniżyć cenypołączeń do sieci komórkowych dla klientów biznesowych.

"Z uwagi na fakt, iż nowe stawki detaliczne za połączenia F2M wplanach dedykowanych klientom indywidualnym obowiązują już od dnia1 marca 2009 r., zmiany cen tych połączeń również w ofertachbiznesowych powinny zostać wprowadzone przez TP jak najszybciej. Wprzypadku, gdy termin wdrożenia przez TP wyżej wymienionych zmianbędzie bardziej odległy niż dzień 1 kwietnia 2009 r., zostaniewszczęte postępowanie o nałożenie kary za stosowanie zawyżonych cenza połączenia F2M w ofertach dla klientów biznesowych" -podkreślono w komunikacie.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: UKE chce jak najszybszej obniżki cen dla klientów biznesowych przezTPSA

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl