SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

UKE chce jak najszybszej obniżki cen dla klientów biznesowych przez TPSA

Urząd Komunikacji Elektronicznej (UKE) ocenia, że Telekomunikacja Polska (TPSA) powinna do 1 kwietnia obniżyć opłaty za połączenia ze swojej sieci stacjonarnej do sieci komórkowych dla klientów biznesowych, poinformował urząd w komunikacie. Zaznaczono, że jeśli w tym terminie TPSA nie obniży cen, to urząd może nałożyć na spółkę kary.

UKE chce jak najszybszej obniżki cen dla klientów biznesowych przez
TPSA

"Prezes Urzędu Komunikacji Elektronicznej nie sprzeciwił się propozycji zmiany opłat za połączenia z sieci stacjonarnej Telekomunikacji Polskiej SA do sieci komórkowych operatorów PTK Centertel, Polkomtel i Polskiej Telefonii Cyfrowej oraz wyodrębnienia opłat za połączenia do sieci Polsat Cyfrowy w całej ofercie taryfowej dedykowanej klientom biznesowym" - czytamy w komunikacie. TPSA zmienia opłaty detaliczne za połączenia z sieci stacjonarnej do sieci komórkowych (F2M - fixed to mobile), w związku z obniżką stawek za zakańczanie połączeń w sieciach ruchomych (MTR - mobile termination rates). Dlatego obniżce ulegają opłaty za połączenia do sieci Era, Orange i Plus.

UKE zaznaczył też, że TPSA powinna jak najszybciej obniżyć ceny połączeń do sieci komórkowych dla klientów biznesowych.

"Z uwagi na fakt, iż nowe stawki detaliczne za połączenia F2M w planach dedykowanych klientom indywidualnym obowiązują już od dnia 1 marca 2009 r., zmiany cen tych połączeń również w ofertach biznesowych powinny zostać wprowadzone przez TP jak najszybciej. W przypadku, gdy termin wdrożenia przez TP wyżej wymienionych zmian będzie bardziej odległy niż dzień 1 kwietnia 2009 r., zostanie wszczęte postępowanie o nałożenie kary za stosowanie zawyżonych cen za połączenia F2M w ofertach dla klientów biznesowych" - podkreślono w komunikacie.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: UKE chce jak najszybszej obniżki cen dla klientów biznesowych przez TPSA

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl