SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

UKE nie zmieni stawek F2M do sieci P4

Urząd Komunikacji Elektronicznej (UKE) odmówił zmiany umowy P4 i Telekomunikacji Polskiej (TP SA) w zakresie stawek rozliczeń za zakańczanie połączeń w sieci ruchomej (F2M) P4, o co wnioskowała TP SA.

UKE nie zmieni stawek F2M do sieci P4

TP SA wnioskowała o ustalenie stawek rozliczeń za połączenia telefoniczne z sieci stacjonarnej TP zakańczane w sieci P4 na analogiczne do stawek występujących w umowach zawartych przez TP z operatorami pozostałych sieci komórkowych.

"Prezes UKE rozstrzygając w niniejszej sprawie, w szczególności wziął pod uwagę interes użytkowników sieci telekomunikacyjnych, przejawiający się w możliwości korzystania z usług kolejnego operatora komórkowego P4. W ocenie Prezesa UKE fakt, iż P4 jest operatorem od niedawna funkcjonującym na rynku telefonii ruchomej i ponoszącym w związku z tym stałe nakłady inwestycyjne na budowę niezbędnej infrastruktury telekomunikacyjnej, uzasadnia wyższy poziom stawek za zakańczanie połączeń w sieci ruchomej P4" - czytamy w komunikacie.

UKE zwraca uwagę, że pozostali operatorzy komórkowi dochodzili etapami do obecnych stawek za zakańczanie połączeń głosowych w publicznych ruchomych sieciach telefonicznych, tj. stawek MTR, a ustalona na początku stawka za zakańczanie takich połączeń nie była modyfikowana przez kilka lat. Celem takiego rozwiązania, podobnie jak w przypadku P4, było wsparcie niezbędnych inwestycji, których celem jest zapewnienie rozwoju konkurencyjnego rynku usług.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: UKE nie zmieni stawek F2M do sieci P4

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl