SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

UKE rozstrzygnął konkurs na usługę powszechną

Urząd Komunikacji Elektronicznej rozstrzygnął konkurs na firmę, świadczącą usługę powszechną na terenie całego kraju - poinformował w środę Urząd.

"Jedyna, złożona w postępowaniu oferta - oferta Telekomunikacji Polskiej S.A. - przeszła pozytywnie konkurs" - czytamy w komunikacie Urzędu.

Podkreślono w nim, że wyznaczenie TP do świadczenia usługi powszechnej oraz określenie szczegółowych warunków świadczenia tej usługi nastąpi w drodze decyzji prezesa UKE.

W chwili obecnej nie został jeszcze powołany prezes UKE. Osobą pełniącą jego obowiązki jest wiceminister transportu i budownictwa Anna Streżyńska.

Usługa powszechna to zestaw podstawowych usług telekomunikacyjnych, które muszą być zapewnione na terenie całej Polski z zachowaniem określonej jakości i ceny. Jest to m.in. udostępnienie połączeń krajowych i międzynarodowych, zapewnienie połączenia z internetem, prowadzenie biura numerów i świadczenie udogodnień dla osób niepełnosprawnych.

Świadczenie usługi powszechnej, w przypadku gdy będzie nierentowne, będzie refundowane. W tym celu został powołany tzw. fundusz usługi powszechnej, do którego środki będą wpłacały firmy telekomunikacyjne, poza TP, w wysokości nie przekraczającej 1 proc. ich rocznych przychodów.

UKE dwukrotnie rozpisywał konkurs na podmiot świadczący usługę powszechną. W obu przypadkach swoją ofertę składał tylko TP, jednak w pierwszym konkursie została ona odrzucona z uwagi na błędy formalne.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: UKE rozstrzygnął konkurs na usługę powszechną

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl