SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Unia płaci za kampanię marszałka

Kujawsko-pomorski urząd marszałkowski za unijne pieniądze sfinansował telewizyjną reklamówkę z udziałem marszałka Waldemara Achramowicza.

 - To kampania wyborcza za publiczną kasę - grzmi opozycja - informuje "Metro".

Telewizyjny spot o unijnych dotacjach z SLD-owskim marszałkiem w roli głównej pojawił się po raz pierwszy na ekranach TVP 3 17 sierpnia. Bydgoska telewizja pokazuje go w najlepszym czasie antenowym - przed i po programie informacyjnym "Zbliżenia". Reklamówka opowiada o finansowanym przez Brukselę Zintegrowanym Programie Operacyjnym Rozwoju Regionalnego. Na tle obrazków z regionu mówi lektor: Fundusze z Unii Europejskiej pomagają nam budować nie tylko lepsze jutro, ale również lepszą teraźniejszość. Dzięki unijnym pieniądzom odnowiliśmy chełmińską starówkę. Unia dała nam pieniądze na rozbudowę wydziału informatyki UMK w Toruniu - czytamy w "Metro".

Z europejskich dotacji powstaje inforegion i szerokopasmowa sieć teleinformatyczna, unikat na skalę krajową. (...) To tylko przykłady. Wtedy na ekranie pojawia się siedzący za biurkiem Achramowicz: - To olbrzymi skok cywilizacyjny - mówi marszałek. - Dzięki staraniom Urzędu Marszałkowskiego pozyskaliśmy prawie 700 mln zł. To astronomiczna kwota. To dwukrotność budżetu województwa. - Achramowicz robi sobie kampanię za publiczną kasę - mówi Maciej Eckardt, radny Ruchu Samorządowego (eks-LPR) w sejmiku województwa. - Tyle że działa mało inteligentnie. Nawet średnio rozgarnięty telewidz zorientuje się, że spot powstał przed wyborami po to, by pokazywać SLD-owskiego marszałka. Tymczasem w urzędzie marszałkowskim utrzymują, że reklamówka nie ma nic wspólnego z wyborami i jest elementem kampanii informacyjnej o pozyskiwaniu i wykorzystywaniu funduszy strukturalnych Unii. Zarzuty odpiera też Achramowicz. - Jaka kampania? - dziwi się. - Czy dlatego, że jestem marszałkiem i są wybory, mam odstąpić od jakichkolwiek działań, które musimy realizować?

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Unia płaci za kampanię marszałka

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl